Fitness i siłownia

15
784
Małgorzata Smętek - instruktor fitness, trener personalny w Fitness Klubie FORMA. Zdjęcia Radek Denisiuk

Tematyka treningowa jest obecnie „na topie”, a internet został zalany artykułami, wideo i wpisami o tym, jak ćwiczyć, jak zmienić sylwetkę, jak się motywować itd. Osobie niezorientowanej trudno przefiltrować ten natłok informacji oraz wybrać fachową wiedzę.

W moich wpisach przekażę Wam rzetelną, sprawdzoną i bardzo wszechstronną wiedzę, abyście mogli zdrowo i skutecznie pracować nad swoim ciałem. Nazywam się Małgorzata Smętek, na co dzień zajmuję się treningiem personalnym w fitness klubie Forma, a wraz z TEMI będę dbała o Was i Waszą wiedzę dotyczącą trenowania swojego ciała. Z wykształcenia jestem absolwentką kierunku Wychowanie Fizyczne z gimnastyką korekcyjną (PWSZ, Uniwersytet Rzeszowski).
Na początku naszej wspólnej przygody pomogę Wam i obalę wiele krążących w internecie mitów, czyli błędnych przekonań i wyobrażeń o treningu lub diecie. Możliwe, że wywrócę do góry nogami Waszą „wiedzę” o odchudzaniu sylwetki lub budowaniu masy mięśniowej. Pamiętajcie, najważniejsze to trenować z głową i nie ulegać magii nierzeczywistego świata wirtualnego przedstawianego w social mediach.

Zacznijmy od początku
Każdy na pewnym etapie swojego życia zauważa, że nie dbał o siebie we właściwy sposób i to obecnie odbija się na jego sylwetce oraz samopoczuciu – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Obserwując w internecie/TV/czasopismach różnych trenerów, motywatorów i innych wielkich znawców, którzy obiecują nam osiągniecie z nimi w miesiąc formy marzeń (czyli, w ich i naszym mniemaniu formy takiej jak ich), robimy sobie najzwyczajniej w świecie krzywdę. Po pierwsze to bzdury, ponieważ ich forma budowana była latami. W treningu cuda się nie zdarzają i nie uda nam się w ciągu miesiąca zmienić zbyt wiele w naszym wyglądzie albo zrobimy to w sposób nieodpowiedni, który może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.
Każdy musi zrozumieć, że zmiana stanu ciała wymaga systematycznego i ciągłego treningu, zaplanowanego przynajmniej na kilka miesięcy. Jeśli oczekujemy, aby zmiany były spektakularne, musimy mieć świadomość, że potrzebujemy na to zwykle kilku lat ciężkiej pracy połączonej z odpowiednią dietą, dostosowaną do aktualnych potrzeb naszego organizmu. Po prostu konieczna jest zmiana stylu życia, co często stanowi największy problem, gdy od lat przyzwyczajamy nasz organizm do złych nawyków, a złe nawyki niszczą zdrowie i są przyczyną nadwagi.
Należy uzbroić się w cierpliwość, mieć zdrowy rozsądek oraz być nastawionym na systematyczną pracę nad każdym aspektem swojego życia – od aktywności fizycznej i odpowiedniego żywienia, po odpowiednią regenerację i sferę psychiczną.
I pamiętajcie, świetny wygląd trenera nie zawsze świadczy o jego wiedzy i odpowiednim podejściu do opieki nad podopiecznym.
Zapraszam serdecznie do czytania moich artykułów.

15
Dodaj komentarz

8 Liczba komentarzy
7 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
10 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Aska

O tak… najgorzej zacząć. Coś o tym wiem 😉 …będę śledzić wpisy p. Gosi.

Kubuś puchatek

Smęcicie jak Gosia Smętek. No news taki porównywalny do tego jakby kura zrobiła kupsko w zagrodzie. Gratulacje . Może napiszcie w newsach która jest teraz godzina bo nie chce mi się patrzeć na zegarek

Weronika

Fitness i siłownia tak się ma do regionalnych informacji jak pięść do oka. To powinno być chyba w sporcie. Gratuluję mistrzowi redagowania tej strony. Chyba dostanie medal za tworzenie byle czego-wielkiego bałaganu. Byle co byle było. Amatorszczyzna.

Zdegustowana

I ten artykuł jest jako News ???? Wy już naprawdę nie macie o czym pisać ??? To lokalnie naprawdę już nic się nie dzieje??? Jak mam czytać takie artykuły to już wolę wiadomości oglądać – przynajmniej na pewno mnie coś zaskoczy….. skomentuje to krótko słabe, słabe, słabe…. na poziomie szkolnej gazetki – nie umniejszając im bo młodzież ma ciekawsze spojrzenie i lepszą składnie w języku polskim. Pozdrawiam Redaktorów

VR

Ja tu chciałem nadmienić, że owszem zdrowie i sylwetka są ważne ale żeby na pierwszą stronę dawać? Nie ma ważniejszych wiadomości? Wałowa umiera, budżet miasta pada twarzą na pysk, zimy brak…. Ale nie mogę tylko wytykać, bo nie lubię, choć czasem trzeba postawić drogowskaz. Ale chcę powiedzieć, że bardzo fajna jest nowa strona, czytelna, nienachalna w informacjach… tylko jakby te informacje główne… Choć Pani trener Gosia – na medal ! I to złoty ! Nawet bez podpisu autora 🙂

krzysio6666

Ten tekst zawiera sama prawdę – mniej jeść i waga już spadnie a jak dodać do tego ruch to spadek będzie szybki plus plusy z ruchu czyli lepsze samopoczucie no i ładniejszy wygląd to działa aczkolwiek sztab fachowców trenerów, dietetyków, psychologów i innych nie jest niezbędny dla każdego.

Donald

Szanowni zarządzający potalem. Wiem że autorem tekstu jest Temi, ale może ciut dokładniej, bo dokładnie to nie wiadomo kto jest autorem tego tekstu. W przyszłości proszę podawać imię i nazwisko, bo nie sądzę, że to jest na zasadzie kopiuj wklej.

Donald

Super wiadomości z Tarnowa :-). Tak trzymać chłopaki, przebijacie portale tarnowskie o ogólnopolskich nie wspomnę.