Obalanie mitów – spalanie tłuszczu

1
318
Zdjęcie: Radek Denisiuk

Cześć Wszystkim. Dzisiaj zajmiemy się wyrwaniem z Waszych głów mitu dotyczącego pozbywania się (nie)kochanego tłuszczyku z wybranych partii ciała. Odpowiem na ciekawe pytanie: czy ćwicząc zawzięcie na przykład brzuch, pozbędę się oponki na nim?

REKLAMA

Jest to mit, który nadal funkcjonuje w sferze kształtowania ciała. Wracając do szkolnych lekcji biologii możemy przypomnieć sobie, że materiał energetyczny jest dostarczany do mięśni z krwiobiegu, a nie z najbliżej leżącej warstwy tłuszczowej. Tak więc szczuplejemy mniej więcej „całym ciałem”. Natomiast to, w jaki sposób rozkłada się tkanka tłuszczowa w naszym ciele i z jakich miejsc „najchętniej” oddaje energię w pierwszej kolejności, jest kwestią genów, które dostaliśmy oraz tego, jak funkcjonują nasze hormony.

Wypracowane mięśnie wpływają oczywiście na kształt naszego ciała – natomiast tworzą one w danym miejscu wypukłości, a nie wypłaszczenia.

Odpowiadając dalej na tytułowe pytanie – robiąc mnóstwo ćwiczeń na brzuch na pewno go wzmocnisz, a ponieważ jest to aktywność fizyczna, to pobudzisz ciało do spalania tkanki tłuszczowej, ale będzie to oddziaływać na całe ciało, a nie na sam brzuch.

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
DorotaK

Pani Smętek w tytule nie ma żadnego pytania wiec nie ma pani na co odpowiadać. A z pani wypocin pisarskich nie wynika zupełnie nic. Coś chciała pani napisać, gdzieś zadzwoniło w którymś kościele tylko co i w którym to już pani nie wie.
To w końcu spali się oponkę ćwicząc brzuszki czy to wynika z genów ? A może trenując bez odpowiedniej diety zmaleją tylko cyc…ki i tył…ek a brzuch zostanie…. Może bardziej należałoby następnym razem się postarać a nie pisać żeby coś napisać bo to żenujące. Przedszkolak napisałby lepiej