W trosce o dobre samopoczucie

0
114
Muzykoterapia koncert finalowy
REKLAMA

Kuba Badach korzystał z faktu, że piosenki Andrzeja Zauchy są powszechnie znane. Dlatego np. utwór „Byłaś serca biciem” artysta wykonał z towarzyszeniem publiczności. Między piosenkami opowiadał o swoim spotkaniu z Andrzejem Zauchą i jego muzyką. Umożliwiała to współpraca z Big Bandem Wiesława Pieregorólki, którą rozpoczął już jako dwunastolatek. Zanim na scenie pojawił się gość wieczoru, publiczność zauroczyli Riffertone czyli Albert Kokoszewski i Jarosław Krużołek. Trudno się było nadziwić, jak wiele brzmień można stworzyć przy pomocy jednej gitary akustycznej i dwóch głosów, dlatego grupa występująca w charakterze suportu musiała bisować.
Ciekawa impreza plenerowa odbywała się na tuchowskim rynku. Tam uczestnicy warsztatów Pozytywka Fundacji Zdrowym Być spotkali się z młodzieżą miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi ludzie podczas happeningu tworzyli kolaże i  ambalaże, metaforycznie nawiązujące do hasła „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”. Wcześniej zapoznali się z opowieściami specjalistów na temat tej choroby. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przeszli przez symboliczne drzwi, zacierając różnice pomiędzy światem ludzi chorych i zdrowych. Centrum Zdrowia Tuchów ufundowało nagrody dla autorów najlepszych prac.   
Natomiast w  sobotę, 18 października w ramach części Muzykoterapii związanej z aktywnością fizyczną odbył się kolejny trip rowerowy. Tym razem miłśnicy dwóch kółek pedałowali w dzień, a nie – jak podczas ostatnich dwóch lat – w nocy. Wybrano rozwiązanie, by mieć większą możliwość kontemplowania piękna przyrody. Musieli pokonać 34 kilometry z Tarnowa do Wierzchosławic z pętelką po pobliskich lasach. Po poczęstunku w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach spora część uczestników eskapady odwiedziła Dzienny Oddział Rehabilitacji Centrum Zdrowia Wierzchosławice. Personel opowiadał o zabiegach szczególnie polecanych dla osób jeżdżących na rowerze. Padły deklaracje, że niektórzy z cyklistów powrócą do Wierzchosławic, by skorzystać ze świadczeń, pomagających w posezonowej regeneracji układu ruchu. Partnerem tripu było Tarnowskie Towarzystwo Cyklistów.  III Muzykoterapia duszy odbyła się pod hasłem „Jesteś serca biciem” i zamykała tydzień drzwi otwartych nowych oddziałów położniczego i noworodków Centrum Zdrowia Tuchów.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments