12-latek z dwoma medalami

0
84
sawczak tenis1

Zawody w Krośnie zgromadziły najlepszych młodych krajowych tenisistów w kategorii wiekowej młodzików. Miłosz Sawczak ze Świebodzina najlepiej poradził sobie w zmaganiach razem z kolegami z ekipy UKS-u Płomień Limanowa, w której występuje w III lidze.
Podczas mistrzostw Sawczak razem z Karolem Sułkowskim i Dawidem Kosmalem stanęli na najwyższym stopniu podium turnieju drużynowego. W ścisłym finale pokonali faworyzowaną ekipę z Drzonkowa. Zawodnicy z tego miasta byli za to lepsi w finale rywalizacji deblowej, w której Sawczak razem z Kosmalem zdobyli ostatecznie srebrny medal. W zmaganiach indywidualnych 12-latek spod Tarnowa dotarł do etapu 1/8 finału i uplasował się w przedziale miejsc 17-24.
12-letni tenisista stołowy w Krośnie odniósł już kolejny sukces w karierze. Rok temu  Miłosz Sawczak zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Żaczek i Żaków, a wcześniej wygrywał wiele turniejów adresowanych do najmłodszych tenisistów.