Akademicy szybcy na ścianie

0
108
Wspinaczka puchar3

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców zgromadziły w Warszawie najlepszych krajowych wspinaczy. Byli wśród nich także reprezentanci AZS-u PWSZ Tarnów, którzy w kategorii seniorskiej triumfowali zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet.
Seniorską mistrzynią Polski we wspinacze sportowej na czas została w tym roku Aleksandra Kałucka. Tarnowianki zresztą zdominowały rywalizację, bo na trzecim stopniu podium stanęła też Anna Brożek, a tuż za nią na 4. i 5. miejscu były Natalia Kałucka i Klaudia Buczek.
Bardzo dobrze poradzili sobie również wspinacze AZS-u PWSZ. Mistrzem Polski ponownie został Marcin Dzieński, a po srebrny medal sięgnął Tomasz Sordyl, jego klubowy kolega, dla którego był to pierwszy w karierze seniorski medal we wspinaczce sportowej na czas.
W rywalizacji najlepszych krajowych młodzieżowców dorobek wspinaczy z Tarnowa był skromniejszy, bo wyniósł jeden medal. Wicemistrzostwo Polski zdobyła Wiktoria Chrząszcz, podopieczna Edyty Ropek z klubu KS Sportiva Tarnów.
Tarnowscy wspinacze rozpoczęli miesiąc od udanych występów w krajowych mistrzostwach, a zakończyli go sukcesem na arenie międzynarodowej. W ubiegłym tygodniu wystartowali bowiem w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Bratysławie. Do Słowacji dotarło ponad 150 sportowców, którzy reprezentowali 24 kraje.
Spośród reprezentantów AZS-u PWSZ medal zdobyła Anna Brożek, która stanęła na najniższym stopniu podium. Marcin Dzieński, który w przed dwoma laty w Szanghaju zdobył srebro uniwersyteckich mistrzostw, powrócił do Tarnowa tym razem bez krążka, bo zajął ostatecznie 6. miejsce. Z kolei Tomasz Sordyl uplasował się na 14. pozycji.