Austriacka ruletka

0
101
REKLAMA

Po trzecim miejscu na Laustizringu, jakie Adam Gładysz wywalczył na początku maja, tarnowski kierowca poprawił swój życiowy wynik w Scirocco R‑Cup, kończąc pierwszy wyścig na austriackim torze Red Bull Ring na drugim miejscu, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera punktacji Pucharu Volkswagena. – Jestem ogromnie szczęśliwy. To największy sukces w historii moich startów w Scirocco R‑Cup. Jutro na pewno nie odpuszczę i również będę walczył o podium – skomentował sobotni wyścig Adam Gładysz.
Niestety w niedzielnym wyścigu plany pokrzyżował mu wypadek trzech zawodników, którzy rozbili swoje samochody. Na torze pojawiła się czerwona flaga, co oznaczało przerwanie wyścigu – zgodnie z przepisami zatwierdzono wyniki sprzed wypadku. Tarnowianin, startujący w odwróconej kolejności z dnia poprzedniego, nie miał możliwości poprawić wyniku i zakończył wyścig na 11. miejscu, co jednak nie wpłynęło na jego drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Scirocco R‑Cup ma bardzo bogatą oprawę medialną. Relacje na żywo z poszczególnych rund pucharu są nadawane w 59 krajach przez 13 stacji telewizyjnych a skróty wyścigu można obejrzeć w 40 państwach za pośrednictwem 16 stacji.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o