Bochnianki i tarnowianki z kompletem zwycięstw

0
435

W miniony weekend udanie zaprezentowały się obydwie drużyny z regionu, które rywalizują w finałach strefy południowej II ligi koszykówki kobiet. Zawodniczki Contimaxu MOSiR Bochnia w finale „A” pokonały u siebie 90:44 ekipę Pogoni Ruda Śląska. Z kolei drużyna MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów, która rywalizuje w finale „B”, na wyjeździe zwyciężyła 91:74 z ISWJ Wisła. Tym samym bochnianki i tarnowianki w decydującej fazie rozgrywek wciąż są niepokonane.

Rywalki bez szans
Contimax MOSiR Bochnia w ubiegłą sobotę podejmował przed własną publicznością ekipę z Rudy Śląskiej. Podopieczne trener Małgorzaty Misiuk były faworytem i nie zawiodły oczekiwań miejscowych kibiców, zdecydowanie dominując na parkiecie. Ostatecznie gospodynie odniosły pewny triumf 90:44.
Już na półmetku spotkania sytuacja była jasna, bo bochnianki pierwsze dwie kwarty wygrały kolejno 23:10 i 24:8. Po zmianie stron postawiły już tylko kropkę nad „i”, triumfując 24:16 i 19:10. Wśród gospodyń najczęściej do kosza trafiała Magdalena Puter, która zdobyła 21 punktów.
Zespół z Bochni rywalizuje w finale „A” strefy południowej II ligi koszykówki kobiet, w którym stawką są miejsca w przedziale 1-8 na koniec sezonu, a przede wszystkim możliwość zdobycia przepustki do ogólnopolskiego etapu zmagań o awans do I ligi. Obecnie bochnianki zajmują 4. miejsce w tabeli, przy czym ich sytuacja może się jeszcze znacząco poprawić, bo mają do rozegrania zaległe spotkania (dotychczas dwukrotnie wybiegały na parkiet i odniosły dwa zwycięstwa). W efekcie Contimax MOSiR wciąż liczy się w rywalizacji o mistrzostwo oraz grę o awans.
W tym tygodniu drużyna trener Misiuk będzie nadrabiała zaległości. Już dzisiaj (5 lutego) ponownie zmierzy się z ekipą z Rudy Śląskiej, tym razem na wyjeździe. Z kolei w najbliższą niedzielę (9 lutego) bochnianki zaprezentują się przed własną publicznością, a ich rywalem będzie RMKS Rybnik.

Tarnowianki na fali
W minioną sobotę na parkiet wybiegły również koszykarki MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów, które na wyjeździe zmierzyły się z ekipą ISWJ Wisła. Tarnowianki wygrały 91:74, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo, a decydująca okazała się druga część spotkania.
Dość powiedzieć, że w pierwszych dwóch kwartach to drużyna z Wisły wygrywała 28:21 i 19:15, zaś losy meczu odwróciły się po przerwie, gdy tarnowianki triumfowały 30:10 i 25:17. W zespole gości najskuteczniejszą zawodniczką była Magdalena Maksymowicz, która zdobyła łącznie 21 punktów.
Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka w finale „B” rozegrały już cztery mecze i wciąż są niepokonane. Dobre wyniki sprawiają, że tarnowianki są obecnie liderem zestawienia. Jeśli utrzymają swoją pozycję do końca zmagań, uplasują się w tym sezonie na 9. miejscu w strefie południowej II ligi koszykówki kobiet (stawką w finale „B” są bowiem pozycje w przedziale 9-14).
Do zakończenia rozgrywek koszykarkom MKS-u Pałac Młodzieży pozostały tylko dwa mecze. W tym tygodniu będą jednak pauzować, a ostatnie spotkania sezonu rozegrają na wyjazdach w połowie lutego.