Boks. Małopolska lepsza od Francji

0
39
boksowanie
REKLAMA

W składzie reprezentacji Małopolski wystąpili: Maciej Kiwior, Krystian Raczek, Dariusz Rabenda, Jakub Kras, Damian Kiwior i Patrycja Gębala, a sekundowali im trenerzy Tomasz Winiarski i Józef Sadko. Bokserzy tarnowskiego „Tigera” przyczynili się do wysokiego poziomu sportowego pojedynków i zwycięstwa nad Francuzami 9:5. Przy okazji walczono także o Puchar Starosty Tarnowskiego, który ostatecznie trafił w ręce Macieja Kiwiora.
Sportowej imprezie przyświecało hasło „Boks kontra pijaństwu i narkomanii”. Współorganizatorem wydarzenia był Małopolski Związek Bokserski, który przedstawia boks jako sport wartościowy dla młodych ludzi, ale chce też promować dyscyplinę sportu, która staje się coraz bardziej niszowa.
– Boks amatorski przeżywa w Polsce kryzys, mało się mówi o tej dyscyplinie, brakuje ciekawych widowisk, brakuje sponsorów – mówi Czesław Meus, prezes Małopolskiego Związku Bokserskiego. – Chodzi więc o to, aby pokazać kibicowi piękno tego sportu, a przy okazji mówić o wielu walorach boksu, który znakomicie pełni też funkcję wychowawczą.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments