BSF wygrywa, Unia remisuje

0
60
Futsal

W miniony weekend drużyny z regionu rywalizowały na zapleczu najwyższej futsalowej klasy w Polsce. W sobotę kolejny komplet punktów zdobyli zawodnicy BSF-u ABJ Bochnia, wygrywając na wyjeździe 4:2 z AZS-em AWF Profi Sport Wrocław. Dzień później domowe spotkanie Unii Tarnów z Sośnicą Gliwice zakończyło się remisem 3:3.

W sobotę w ramach 17. kolejki bochnianie grali na wyjeździe z ostatnim w tabeli AZS-em AWF Profi Sport Wrocław. Podopieczni trenera Marcina Waniczka nie mogli jednak zlekceważyć rywala, bo w rundzie rewanżowej spisuje się on coraz lepiej.

Zmobilizowanie BSF-u przyniosło świetne efekty już w pierwszej połowie, która miała jednostronny przebieg i zakończyła się wygraną gości 3:0. Po przerwie zrobiło się trochę nerwowo, gdy wrocławianie odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale kolejne gole dla przyjezdnych uspokoiły sytuację. Ostatecznie bochnianie wygrali 4:2. Po dwie bramki zdobyli Filip Rafanides i Tomasz Palonek.
W niedziele we własnej hali o punkty grała tarnowska Unia. Rywalem była Sośnica Gliwice, która w tabeli bezpośrednio wyprzedzała „Jaskółki”. Spotkanie miało niecodzienny przebieg, bo w pierwszej połowie piłka nie chciała wpadać do bramki, a po zmianie stron strzelono aż sześć goli. Najpierw trafiali goście, następnie wyrównywali podopieczni trenera Jakuba Drwala. Ostatecznie padł remis 3:3. Autorami bramek dla Unii byli Szymon Adamski, Tomasz Grzesiak oraz Wojciech Przybył.

W tabeli grupy południowej I Polskiej Ligi Futsalu drużyna BSF-u nadal znajduje się na 4. miejscu, mając punkt straty do wyprzedzającego ją GKS-u Futsal Nowiny. W tym kontekście ważne będzie kolejne spotkanie bochnian, w którym podejmą właśnie ekipę z Nowin. Unię, która w tabeli znajduje się na 7. miejscu, czeka natomiast wyjazdowa konfrontacja z nieco niżej notowanym GKS-em Futsal Tychy. Mecze 18. kolejki zostaną rozegrane w pierwszy weekend marca.