Cztery medale karateków

0
36
karate oyama

Mistrzostwa Polski Południowej Oyama Karate odbyły się w Olkuszu, do rywalizacji stanęło 120 zawodników z 14 klubów. Najlepiej spośród reprezentantów tarnowskiego klubu spisał się junior Norbert Curyło, który stanął na drugim stopniu podium w kategorii semi‑knockdown. Trzecie miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli także Miłosz Lipiński oraz Przemysław Hachaj, a w kategorii lekki kontakt na tej samej pozycji uplasował się młodzik Kacper Kłusek.
– Zdobyte medale są ważnym etapem w dalszym rozwoju młodych adeptów karate oraz potwierdzeniem rosnącego poziomu wyszkolenia naszych zawodników – mówi Dariusz Hachaj, szef Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate. – To również wspaniałe uświetnienie przypadającej w tym roku dwudziestej rocznicy założenia naszego klubu.
Oyama Karate to pełnokontaktowa sztuka walki, która w 1983 roku została sformalizowana przez japońskiego mistrza Shigeru Oyamę. Może być używana jako forma samoobrony, jest też praktykowana w formule sportowej. W tarnowskim klubie Oyama Karate od wielu lat prowadzone są zajęcia rekreacyjne i sportowe.