Dzieński znów z rekordem

0
74
wspinaczka-marcin-dzienski
REKLAMA

Marcin Dzieński w chińskim Haiyang potwierdził swoją przynależność do światowej czołówki męskiej wspinaczki. Dzieński co prawda rozpoczął zawody z problemami, ale później było już tylko lepiej. W ćwierćfinale rywalizował ze Stanisławem Kokorinem, jednak lider światowego rankingu był gorszy od Polaka. Tarnowianin wygrał tę rywalizację, poprawił też niedawno ustanowiony przez siebie rekord Polski i uzyskał trzeci tegoroczny wynik wśród mężczyzn. Dzieński wygrał następnie w półfinale z aktualnym rekordzistą świata, a przegrał dopiero w finale z obecnym mistrzem świata, zdobywając ostatecznie srebrny medal. Tarnowski zawodnik okazał się najlepszy spośród startujących w Chinach reprezentantów Polski.
Tym razem nie powiodło się tarnowiankom. Klaudia Buczek dostała się do ćwierćfinału, ale po przegranej na tym etapie rywalizacji uplasowała się na 7. miejscu. Trzy lokaty niżej sklasyfikowano Edytę Ropek, która nadal próbuje wrócić do formy po przebytej kontuzji. Niestety problemy zdrowotne także w Chinach przeszkodziły trzykrotnej zdobywczyni Pucharu Świata.
Edyta Ropek awansowała jednak na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Swoją 6. pozycję zdołała utrzymać Klaudia Buczek, a w rywalizacji panów Marcin Dzieński plasuje się na 5. miejscu. Kolejna edycja tegorocznego wspinaczkowego Pucharu Świata odbędzie się za nieco ponad tydzień we francuskim Chamonix.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments