Dziewczyny na torze

0
68
REKLAMA

Ladies Karting Liga to odpowiedź na ciągle rosnącą popularność kartingu. Dotychczas w Tarnowie w ramach zorganizowanych rozgrywek ligowych mogli rywalizować wyłącznie mężczyźni, teraz dołączają do nich także kobiety. Panie będą spotykać się na torze kartingowym w co drugi czwartek miesiąca. Liga złożona jest z siedmiu rund, a zdobyte w nich punkty będą liczone do klasyfikacji generalnej.
– Ścigałam się już wcześniej, ale praktycznie z samymi mężczyznami. Postanowiłam więc wyciągnąć na tor znajome, które jednak nie za bardzo chciały rywalizować w męskim gronie. W ten sposób zrodził się pomysł ligi tylko dla kobiet. Zorganizowałyśmy trening pod okiem fachowców z toru Speed Race i rozgrywki wystartowały – opowiada Karolina Mochylska, inicjatorka Ladies Karting Ligi.
W miniony czwartek odbyła się pierwsza runda zmagań. Najpierw rywalizowano w sesjach kwalifikacyjnych, później w dwóch finałach. W całych zawodach zwyciężyła Klaudia Styrkowiec, druga była Angelika Nawrocka, a trzecie miejsce ex aequo zajęły Karolina Mochylska i Kamila Malawska.
– Liga kartingowa sama w sobie nie jest czymś nowym, ale liga dla dziewczyn to coś zupełnie innego. Prawdę mówiąc, nie bardzo chciałam startować, ale mąż namówił mnie, żeby spróbować swoich sił. Po pierwszym razie okazało się, że to świetna zabawa, a atmosfera jest cudowna. Teraz nie mogę doczekać się następnego spotkania – mówi Kamila Malawska.
Okazuje się, że kolejne zawody sportowe organizowane tylko dla kobiet są efektem dużego zapotrzebowania samych zainteresowanych.
– Uważam, że w Tarnowie powinno być więcej inicjatyw skierowanych do pań, bo my też chcemy w aktywny sposób spędzać czas, a dobra sportowa zabawa z elementami rywalizacji jest na to idealnym sposobem – twierdzi Aleksandra Chowańska, uczestniczka gokartowych zmagań. – To świetna inicjatywa, organizatorzy zadbali o wszystko. Nie miałam okazji wcześniej jeździć zbyt często na gokartach, ale bardzo mi się to spodobało – dodaje.
Chociaż odbyła się już pierwsza runda Ladies Karting Ligi, to zainteresowanie kobiecymi rozgrywkami jest coraz większe i nadal można przystąpić do rywalizacji.
– Do udziału może zgłosić się każda kobieta, nie liczy się wiek czy umiejętności gokartowe, bo są także takie panie, które na torze pojawiły się po raz pierwszy. Ciągle czekamy na zainteresowane, bo w naszej lidze klasyfikacja punktowa jest tylko elementem dodatkowej rywalizacji. Zależy nam głównie na dobrej zabawie i przekonaniu kobiet do sportów motorowych. Taka rywalizacja naprawdę daje pewność siebie za kierownicą prawdziwego samochodu – twierdzi Karolina Mochylska.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o