Ekstraklasa nie dla Bruk-Betu

0
142
Bruk-Bet Termalica - drużyna piłkarska

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał w barażach o PKO BP Ekstraklasę z Wartą Poznań 0:1. „Słonie” kolejny sezon spędzą w Fortuna 1. Lidze.

W półfinałowym meczu barażowym o PKO BP Ekstraklasę Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z Wartą Poznań 0:1 i marzenia o powrocie do elity „Słonie” muszą odłożyć na przyszły sezon. Mecz był emocjonujący od samego początku – oba zespoły stworzyły sobie wiele sytuacji do zdobycia gola, jednak dopiero w drugiej połowie padła pierwsza i – jak się później okazało – jedyna bramka w tym spotkaniu. W 61. minucie Michał Jakóbowski strzałem głową pokonał Tomasza Loskę i dał prowadzenie „Warciarzom”. Początkowo sędzia asystent zasygnalizował spalonego, jednak po trwającej aż sześć minut analizie VAR gol został ostatecznie uznany. W 89. minucie Bruk-Bet miał kapitalną szansę do wyrównania i doprowadzenia do dogrywki, jednak Piotr Wlazło strzałem z dziesiątego metra nie zdołał pokonać golkipera Warty.

W wielkim finale o awans do Ekstraklasy Warta zagra z Radomiakiem Radom, który okazał się lepszy od Miedzi Legnica, wygrywając 3:1. Bruk-Bet zostaje na poziomie pierwszej ligi, jednak nie oznacza to, że nie będzie rozgrywał meczów z wielkimi firmami – w Fortuna 1. Lidze w następnym sezonie występować będą takie kluby jak Arka Gdynia, Korona Kielce, ŁKS czy Widzew Łódź.

Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica 1:0 (0:0)
1:0 – 61′ Michał Jakóbowski

Warta: Adrian Lis – Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb – Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Robert Janicki (81′ Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski – Łukasz Spławski (81′ Gracjan Jaroch)

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Marcin Wasielewski (75′ Martin Mikovič), Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Florin Purece (55′ Michal Bezpalec), Patrik Mišák (55′ Matej Jelić) – Roman Gergel