Ferie na torze i ścianie

0
35
REKLAMA

Tradycyjny już zimowy projekt, który odbywa się co roku, regularnie gromadzi ponad pół tysiąca uczestników z całego regionu. W czasie tegorocznych ferii ponownie będzie można spędzić kilka dni na torze kartingowym Speed Race. Od 16 do 20 lutego odbędą się tam zajęcia treningowe z cyklu „Pierwszy krok w kartingu”. Natomiast 22 lutego w ramach trzech klas będzie można wystartować w kolejnej edycji tarnowskiego pucharu Karting Winter Cup.
Równolegle sporo będzie działo się na ścianie wspinaczkowej La Roca, która także mieści się przy ulicy Kochanowskiego 30 (na byłym terenie Zakładów Mechanicznych). Program dla uczestników przygotowuje Miejski Klub Sportowy Tarnovia, a w nim przewidziano m.in. profesjonalne szkolenie ze wspinaczki sportowej na czas i boulderingu, naukę asekuracji i wiązania węzłów, a także gry i zabawy na ścianie wspinaczkowej. Treningi dla dzieci i młodzieży poprowadzą instruktorzy wspinaczki i zawodnicy Tarnovii.
– Naszym głównym celem jest integracja dzieci i młodzieży z różnych grup społecznych oraz promocja sportu kartingowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Rafał Kiwior z toru Speed Race. – Zachęcamy do zapisów wszystkich zainteresowanych, ponieważ zapewniamy sprzęt, opiekę trenerską oraz dobrą zabawę. W samym Tarnowie jest ogromna ilość niesamowicie utalentowanych młodych ludzi. Przyszedł czas na szukanie nowych talentów.
Rozpoczął się już proces rekrutacji. W bezpłatnych zajęciach mogą wziąć udział dzieci od piątego roku życia, młodzież z tarnowskich szkół oraz osoby niepełnosprawne. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zapisów. O szczegółach rekrutacji można przeczytać na stronach internetowych: gokarty‑tarnow.pl oraz laroca.pl. Projekt współfinansuje Urząd Miasta Tarnowa.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o