Finał WOŚP na sportowo

0
87
Na torze w Biskupicach Radłowskich odbyły się wyścigi wraków, quadów, samochodów terenowych i rajdowych pod nazwą „Jedziemy z WOŚP” | fot. Tomasz Schenk

Zainteresowani mogli spróbować swoich sił na basenie, boisku czy torze kartingowym, a wśród niecodziennych atrakcji była choćby możliwość wylicytowania kolacji z Czesławem Michniewiczem, trenerem ekstraklasowego Bruk‑Betu Termaliki Nieciecza.
Preludium do tegorocznego jubileuszowego Finału WOŚP były już czwartkowe zawody na krytej pływalni Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miejskim Domu Sportu. Imprezę o nazwie „Serduszkowe zawody pływackie” zorganizowano w ramach współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Pływano zresztą również w innych miejscach regionu – podobne zawody odbyły się we wtorek na pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej.
W sobotę w centrum sportowych wydarzeń był Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych przy ulicy Kochanowskiego w Tarnowie. To tam na torze Speed Race odbyła się doroczna rywalizacja pasjonatów kartingu w ramach „Turnieju o MotoSerce WOŚP”. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń, także i tam w ramach udziału w rywalizacji zbierano pieniądze do puszek.
Niedzielny jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również miał motoryzacyjny charakter. Na torze w Biskupicach Radłowskich odbyły się wyścigi wraków, quadów, samochodów terenowych i rajdowych pod nazwą „Jedziemy z WOŚP”. Z kolei w ramach „Tarnowskiej Moto Orkiestry” na torze w Zbylitowskiej Górze odbył się SuperSprint dla kierowców amatorów, do tego nie zabrakło ponownie pokazów driftu i wystawy zabytkowych samochodów oraz motocykli, a zainteresowani mogli wylicytować przejazdy niezwykłymi maszynami.
W samym Tarnowie można było również zadbać o aktywne spędzenie czasu – wziąć udział w „Maratonie Fitness” w Fitness Klubie Forma czy wieczornym „Tarnowskim Biegu z Pochodniami”. Z kolei klub „Metal” Tarnów zorganizował w Żabnie turniej halowej piłki nożnej dla dzieci, podczas którego licytowano gadżety sportowe przekazane m.in. przez ekstraklasowy zespół z Niecieczy czy żużlowców tarnowskiej Unii. W ramach niespodzianki licytowano kolację z Czesławem Michniewiczem, trenerem piłkarskiej drużyny „Słoników”. Sportowcy i darczyńcy ponownie nie zawiedli.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o