Futsal. Akademicy z PWSZ najlepsi w Polsce!

0
48
REKLAMA

Żeby wystartować w rozgrywkach finałowych, tarnowianie musieli wcześniej przebrnąć przez kilka etapów kwalifikacyjnych. Najpierw zdobyli srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Małopolski, następnie w eliminacjach strefowych zajęli trzecie miejsce i dzięki temu mogli pojechać do Leszna na zawody finałowe.
– Personalnie nie mieliśmy tak mocnego składu jak inne uczelnie, nie mieliśmy takich indywidualności, mieliśmy jednak najsilniejszą drużynę. Chłopcy po wywalczeniu trzeciego miejsca w turnieju półfinałowym w Krakowie uwierzyli, że nasza siła tkwi w grze zespołowej i jeśli będą konsekwentnie realizować zakładaną taktykę, to mogą wygrać z najlepszymi. Kolejne mecze tylko ich w tym utwierdzały – mówi Krzysztof Tomalski, trener tarnowskiej drużyny.
W finale studenci PWSZ rywalizowali w swojej grupie z drużynami Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Śląskiej z Gliwic. Dwa zwycięstwa i jeden remis zapewniły im awans do kolejnej fazy turnieju. Po remisie z Politechniką Łódzką tarnowianie z pierwszego miejsca dostali się do półfinału, w którym pewnie 4:0 pokonali Krakowską Akademię. W emocjonującym finale studenci PWSZ wygrali 4:2 z drużyną Uniwersytetu Rzeszowskiego i zdobyli złoty medal.
Ponadto Kamil Wilk, na co dzień zawodnik drugoligowej Unii Tarnów, został wybrany najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju. Dzięki zwycięstwu w Lesznie tarnowska drużyna będzie też reprezentować Polskę w Akademickich Mistrzostwach Europy, które pod koniec lipca odbędą się w Hiszpanii.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o