Gładysz liderem Porsche GT 3 Cup

0
82
gladysz1428
REKLAMA

Austriacki Salzburgring to bardzo szybki tor wyścigowy o długości 4241 m, położony w wąskiej, alpejskiej dolinie. Składa się z dwóch długich prostych, dwóch nawrotów, szykany i kilku łagodnych zakrętów. Adam Gładysz do pierwszego, sobotniego wyścigu ruszał z drugiego pola startowego, jednakże linię mety minął jako pierwszy. Na torze panowały bardzo trudne warunki, nawierzchnia była mokra, więc jazda wymagała od kierowców nie lada umiejętności. Podczas drugiego wyścigu Gładyszowi nie udało się wyprzedzić startującego z pole position litwińskiego kierowcy Ignasa Gelzinisa i minął linię mety jako drugi, zaledwie 0,7 s za Litwinem.
Po sobotniej, trzeciej rundzie pucharu Adam Gładysz objął prowadzenie w klasyfikacji Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe – zgromadził 100 punktów, mając do wicelidera przewagę ośmiu punktów.
– Pierwszy wyścig odbył się w bardzo trudnych warunkach. Przez cały dystans toczyłem zażartą, emocjonującą walkę z Ignasem Gelzinisem. Udało mi się wygrać… Ignas miał pecha na końcu wyścigu. Wyjechał delikatnie poza tor i uszkodził oponę, co kosztowało go stratę trzech pozycji. W drugim biegu nawierzchnia była już sucha, znowu jechałem jak cień za Ignasem, kilka razy niemal się z nim zrównałem, ale nie decydowałem się na wyprzedzanie – przy tych prędkościach byłoby to zbyt niebezpieczne. Z Austrii wyjeżdżam jako lider, z czego jestem niesamowicie zadowolony – sumuje swój austriacki start Adam Gładysz.
Kolejne wyścigi z cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odbędą się na czeskim torze Autodrom Most 9 sierpnia.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments