Gładysz na podium w Dubaju

0
100
gladysz dubaj
REKLAMA

Tegoroczne zawody Hankook 24H Dubai po raz kolejny zgromadziły żądne przygody i emocji teamy samochodowe z całego świata, które chciały spróbować swoich sił w wyścigu trwającym aż 24 godziny. W rywalizacji wystartowało niemal sto pięcioosobowych załóg, a kierowcy w czasie trwania wyścigu co jakiś czas zmieniali się za kierownicą szybkich ferrari, audi, porsche, seatów i mercedesów. Wśród uczestników znalazła się załoga RTG, w której startował Adam Gładysz. Tarnowski kierowca pojechał do Dubaju po raz drugi z rzędu – przed rokiem wraz z ekipą stanął na drugim stopniu podium w swojej klasie aut. Tym razem Gładyszowi towarzyszyli Jerzy Dudek, Marcin Jaros, Robertas Kupcikas oraz Simon Larsson. Załogę obsługiwał team z tarnowskiej firmy Volkswagen Racing Polska. Wszyscy byli dobrze przygotowani, co potwierdzili już w Dubaju podczas udanych kwalifikacji.
W tym roku ekipa zamieniła golfa na mocniejszego seata leona supercopa, który jednak i tak nie był wśród najszybszych samochodów na torze. Mimo tego Adam Gładysz zapowiadał, że celem jego załogi jest tym razem zwycięstwo w swojej klasie. I faktycznie ekipa miała szansę na wygraną, gdyby nie usterka skrzyni biegów, która przydarzyła się w siódmej godzinie wyścigu, kiedy za kierownicą siedział Dudek. Straty czasowe powstałe podczas usuwania defektu sprawiły, że drużyna nie zdołała zwyciężyć, ale dzięki wielkiej determinacji po powrocie na tor odrobiła część strat i ostatecznie stanęła na trzecim miejscu podium w klasie A3.
Zwycięzcą całego wyścigu była w tym roku ekipa Audi Club Team WRT, która w trakcie doby bez awarii przejechała 588 okrążeń toru. 435 okrążeń mają na swoim koncie kierowcy RTG by Gładysz Racing, którzy do domów powracają usatysfakcjonowani z pucharami za miejsce na podium klasy.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze