Historyczny sukces tarnowianina

0
105
Kajetan Gawron na podium

W tegorocznej edycji zmagań o Trofeum Ayrtona Senny, która odbywała się w minioną sobotę i niedzielę, Kajetan Gawron ścigał się w kategorii „mini 60”. Reprezentant klubu TTSK K‑TEAM od początku osiągał dobre rezultaty, a wraz z kolejnymi startami był coraz szybszy.
Młody tarnowianin w kwalifikacjach zajął 4. pozycję, którą utrzymał następnie w kolejnych biegach. W półfinale uplasował się już na 3. miejscu, a w finałowym wyścigu okazał się najlepszy. Tym samym został pierwszym Polakiem, który może pochwalić się zwycięstwem w Trofeum Ayrtona Senny.
Sukces jest tym większy, że to uznana impreza kartingowa, która co roku gromadzi na torze we włoskim Sarno młodych kierowców z różnych krajów. Memoriałowe zawody odbywają się już od 23 lat, a poświęcone są pamięci Ayrtona Senny – słynnego brazylijskiego kierowcy wyścigowego, trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, który zginął tragicznie w 1994 roku.