„Jaskółki” zaczynają pierwszoligowy lot

0
99
Unia Tarnów logo
REKLAMA

Halowa drużyna Unii Tarnów w tym tygodniu rozpoczyna zmagania w ramach I ligi futsalu. W kolejce inaugurującej sezon „Jaskółki” zmierzą się przed własną publicznością z GKS-em Futsal Nowiny. Nowe rozgrywki są dla kibiców Unii sporą niewiadomą, bo beniaminek z Tarnowa przystępuje do pierwszoligowej rywalizacji po raz pierwszy w historii.

Podopieczni grającego trenera Kamila Pawlaka w poprzednim sezonie odnieśli duży sukces. Byli debiutantami w małopolsko-świętokrzyskiej grupie II ligi futsalu, a mimo tego spisali się znakomicie, przysporzyli kibicom wiele emocji i zdobyli mistrzostwo.

REKLAMA

W efekcie tarnowianie znaleźli się w barażach o awans do I ligi futsalu. Rywalizacja miała odbyć się w marcu, ale ostatecznie została odwołana z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Wobec tego Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że prawo gry na zapleczu najwyższej klasy otrzymają wszyscy mistrzostwie drugoligowych grup. Unia z okazji skorzystała.

Historyczny dla tarnowian sezon rozpoczyna się w tym tygodniu. „Jaskółki” rywalizują w grupie południowej, w której znalazło się łącznie 12 zespołów. Przeciwnikami Unii będą: Kamionka Mikołów, GKS Tychy, Gwiazda Ruda Śląska, KS AZS UMCS Lublin, Sośnica Gliwice, BSF Bochnia, GKS Futsal Nowiny, Stal Mielec, Profi-Sport Duda Gałów, Heiro Rzeszów oraz Górnik Polkowice.
Inauguracyjne spotkanie tarnowianie rozegrają już jutro (17 września). W Arenie Jaskółka Tarnów podejmą GKS Futsal Nowiny. Początek meczu o godzinie 20:30.

Ramowy terminarz meczów „Jaskółek” w I rundzie:
1. kolejka, 17.09, Unia – GKS Futsal Nowiny
2. kolejka, 26-27.09, BSF Bochnia – Unia
3. kolejka, 3-4.10, Unia – KS AZS UMCS Lublin
4. kolejka, 10-11.10, Kamionka Mikołów – Unia
5. kolejka, 17-18.10, Unia – Gwiazda Ruda Śląska
6. kolejka, 24-25.10, Sośnica Gliwice – Unia
7. kolejka, 7-8.11, Unia – GKS Tychy,
8. kolejka, 14-15.11, Unia – Stal Mielec,
9. kolejka, 21-22.11, Heiro Rzeszów – Unia
10. kolejka, 28-29.11, Unia – Górnik Polkowice,
11. kolejka, 5-6.12, Profi-Sport Duda Gałów – Unia

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o