Juniorskie wspinanie w Tarnowie, gospodarze z medalami

0
48
Wspinaczka sportowa
REKLAMA

W ubiegłą sobotę na ścianie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbył się Puchar Europy Juniorów we wspinaczce sportowej. Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Dobrze spisali się zawodnicy miejscowych klubów. Reprezentanci KS-u Sportiva, AZS-u PWSZ Tarnów oraz Pałacu Młodzieży Tarnów zdobyli łącznie pięć medali.

Zawody rozegrano w kategoriach wiekowych junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Rywalizowano na 15-metrowej ścianie w tzw. formacie rekordu. Z powodu pandemii impreza miała skromniejszą obsadę niż jej poprzednie edycje w Tarnowie, ale i tak chętnych do rywalizacji nie brakowało – w zmaganiach wystartowali młodzi wspinacze z Ukrainy, Czech i Polski. 

REKLAMA

Tarnowianie zdobyli łącznie pięć medali. Co najważniejsze, w kategorii juniorskiej wysoką formę potwierdziły siostry Kałuckie z AZS-u PWSZ Tarnów. Aleksandra i Natalia sięgnęły po złoty i srebro, popisując się na dodatek świetnymi czasami. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy Seniorów, które z udziałem sióstr Kałuckich odbędą się pod koniec listopada w Rosji. Uczestnicy będą w nich rywalizowali również o kwalifikację na olimpiadę w Tokio w 2021 roku.

Podczas sobotniego Pucharu Europy Juniorów tarnowianie zdobyli jeszcze trzy brązowe krążki. Na najniższym stopniu podium stanęli: junior młodszy Oskar Szalecki z KS-u Sportiva, młodzieżowiec Konrad Gruszka z AZS-u PWSZ Tarnów oraz juniorka Kinga Pałka z Pałacu Młodzieży Tarnów.  
– To były ważne zawody z uwagi na system szkolenia zawodników naszej reprezentacji i możliwość zdobywania doświadczenia we współzawodnictwie międzynarodowym, zwłaszcza przez zawodników z młodszych kategorii – mówi Edyta Ropek, prezeska i trenerka KS-u Sportiva. – Stan epidemii na świecie spowodował, że większość tegorocznych imprez międzynarodowych została odwołana. Obok pucharowych zawodów w Augsburgu jesteśmy drugą i ostatnią edycją w tym sezonie. Puchar Europy Juniorów w Tarnowie wpisuje się również w działania Małopolski dotyczące organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku, w których programie znalazła się wspinaczka sportowa. Władze naszego miasta podejmują starania, aby zawody w tej dyscyplinie rozegrane były właśnie w Tarnowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o