Kadra Polski z tarnowianką wywalczyła brąz!

0
23
Renata Knapik‑Miazga – brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorów w szermierce

Mistrzostwa Świata Seniorów w szermierce odbywały się w Lipsku w dniach 19‑27 lipca. Renata Knapik‑Miazga rozpoczęła je nie najlepiej, ponieważ w 1/16 turnieju indywidualnego wyeliminowała ją Irina Embrich z Estonii. Tarnowianka, która reprezentuje obecnie Wisłę Kraków, powetowała sobie jednak w turnieju drużynowym, w którym wystąpiła w składzie reprezentacji Polski wraz Ewą Nelip (UKS Żoliborz Warszawa), Magdaleną Piekarską (AZS AWF Warszawa) oraz Barbarą Rutz (Szpada Wrocław).
Polki nie były faworytkami zawodów, rozstawiono je dopiero z „jedenastką”. W drodze do strefy medalowej pokonały jednak kolejno wymagające reprezentacje Finlandii, Ukrainy oraz Rosji. Przegrały dopiero w półfinale z faworyzowaną ekipą Estonii, ale już w minioną środę w rywalizacji o brązowy medal wygrały z Koreą Południową i stanęły na trzecim stopniu podium mistrzostw. Całe zawody zwyciężyła Estonia, która w finale pokonała reprezentację Chin.
– Dziewczyny super powalczyły. Wykonały kawał dobrej roboty, mogę nawet powiedzieć, że wytyrały ten sukces – komentował po zawodach Bartłomiej Język, szkoleniowiec kadry Polski.
Renata Knapik‑Miazga urodziła się 15 lipca 1988 roku w Tarnowie, jest mieszkanką pobliskich Koszyc Wielkich. Jako 10‑letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 19 w Tarnowie rozpoczęła treningi floretu w szkolnym klubie pod okiem Ewy Oleksy, potem zajęła się szermierką i reprezentowała MKS Pałac Młodzieży Tarnów, a jako 15‑latka zaczęła szkolenie w Krakowskim Klubie Szermierzy. Od niedawna tarnowska szpadzistka reprezentuje natomiast Wisłę Kraków.
Knapik‑Miazga ma już na swoim koncie wiele sukcesów. W 2012 i 2013 roku zdobyła indywidualne mistrzostwo Polski, w roku 2005, 2013 i 2014
zdobywała drużynowe wicemistrzostwo kraju, a w roku 2013 i 2016 indywidualnie wywalczyła brązowe medale na mistrzostwach Europy w Zagrzebiu i Toruniu. Drużynowy brązowy medal z Lipska jest jednak szczególny, bo tarnowianka po raz pierwszy stanęła na podium mistrzostw świata.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o