Kadrowicze z Tarnowa

0
27
Justyna Walaś z Global Boxing Tarnów powołana została do dwóch kadr – seniorek oraz kadry U23 skupiającej bokserki w wieku 19‑23 lata

W najnowszych powołaniach Polskiego Związku Bokserskiego do kadr narodowych na drugie półrocze nie mogło zabraknąć podopiecznych trenerów Aleksandra Maciejowskiego z Global Boxing Tarnów oraz Józefa Sadki z „Tigera” Tarnów. W kadrze seniorskiej kobiet znalazła się Justyna Walaś z Global Boxing (w wadze 64 kilogramów), a w męskiej Damian Kiwior z „Tigera” (69 kg).
Walaś powołano dwukrotnie, bo mistrzyni świata kadetek z 2013 roku jest także na liście kadry U23 (skupiającej bokserki w wieku 19‑23 lata). Ponadto w tej samej kategorii w młodzieżowej kadrze mężczyzn znaleźli się pięściarze „Tigera” – Jakub Kras (60 kg) oraz Grzegorz Basta (+91 kg).
Również w kadrach U18 (dla bokserów w wieku 15‑18 lat) tarnowskie kluby mają swoich reprezentantów. W żeńskiej kadrze juniorek znalazła się Klaudia Fitrzyk z Global Boxing (69 kg), zaś Kinga Misiaszek (54 kg) z „Tigera” została powoła do kadry kadetek. Z kolei w męskiej kadrze juniorów jest Kamil Zakrzewski (81 kg) z „Tigera”, a klub ten w kadrze kadetów reprezentują także Maciej Basta (46 kg), Miłosz Zaucha (54 kg) i Artur Górski (80 kg), ponadto desygnowany został do niej Jakub Niemiec z Global Boxing (66 kg).
Powołania do kadr narodowych oznaczają, że młodzi tarnowscy pięściarze będą w najbliższych miesiącach objęci szkoleniem centralnym Polskiego Związku Bokserskiego, a w ramach reprezentacji mogą brać udział w zgrupowaniach i turniejach. Przypomnijmy także, że trenerem młodzieżowej kadry narodowej kobiet jest Aleksander Maciejowski z Global Boxing Tarnów.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o