Karpacki Wyścig Kurierów po raz 36.

0
111
Wyscig Kurierow
REKLAMA

Trasa tegorocznego wyścigu, którego patronem będzie bohaterski kurier z okresu II wojny światowej, a potem wieloletni profesor historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Wacław Felczak, po raz pierwszy w historii zmagań młodych kolarzy rozpocznie się w Lublinie. Tam 30 kwietnia odbędzie się prolog. Kolejne etapy prowadzić będą szosami Polski, Słowacki oraz Węgier z metą w Veszprem.
Oczywiście na mapie wyścigu nie może zabraknąć Tarnowa. W mieście zlokalizowana zostanie meta I etapu prowadzącego z Połańca, kolarzy zobaczymy 1 maja. Dzień później peleton wystartuje z Tarnowa do kolejnego etapu z metą w Nowym Sączu. Kolejnymi miastami etapowymi będą: Oświęcim, Jabłonka, słowacki Poprad, do którego prowadziły pierwsze wyścigi „kurierów” jeszcze w latach 70. minionego wieku, oraz węgierski Veszprem, partnerskie miasto Tarnowa. Łącznie podczas sześciu dni ścigania kolarze pokonają ponad 730 kilometrów.
Podczas wspomnianej konferencji zaprezentowane zostały także koszulki czterech z sześciu klasyfikacji, o zwycięstwo w których za dwa i pół miesiąca walczyć będą orlicy z całego świata. Głównym partnerem wyścigu i klasyfikacji generalnej (koszulka biała) został Instytut Współpracy Polsko‑Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Partnerem klasyfikacji punktowej (koszulka pomarańczowa) jest GAZ‑System, zaś klasyfikacji górskiej (koszulka czarna) polkowickie CCC Shoes & Bags. Partnerem klasyfikacji zawodników 19‑20 lat (koszulka niebieska) jest węgierski koncern Nitrogenmuvek.
Wyścig, który trwać będzie od 30 kwietnia do 5 maja, jest jedną z największych imprez dla kolarzy poniżej 23. roku życia, rozgrywanych w Europie. Długa trasa i różnorodność profili pozwala zbierać młodzieżowcom doświadczenie, nabywać cennych umiejętności i nierzadko sięgać po pierwsze w karierze sukcesy, które w przyszłości otwierają drzwi do wielkiego, kolarskiego świata.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o