Zakończył się kolejny sezon rywalizacji w ramach Tarnowskiej Ligi Kartingowej. Podsumowanie zmagań odbyło się na terenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych przy ul. Kochanowskiego. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali Marianna Fedorczuk, Kacper Kajmowicz, Mariusz Cempa oraz Maciej Zyder.
W sezonie 2025/2026 zorganizowano dziesięć rund Tarnowskiej Ligi Kartingowej, a rywalizacja trwała w sumie osiem miesięcy. – Uczestnicy walczyli nie tylko o prestiż i tytuły mistrzowskie, ale przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności i nabywali właściwą technikę jazdy – mówi Rafał Kiwior, organizator rozgrywek oraz prezes klubu TTSK K-TEAM Tarnów.
Finałowa runda i podsumowanie zmagań odbyły się w pierwszej połowie maja na torze Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych. Nagrodzono uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacjach generalnych czterech kategorii: junior, senior, masters oraz rookie.
Wśród juniorów najlepsza okazała się Marianna Fedorczuk z IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, wyprzedzając na podium Alana Leśniowskiego i Bogdana Fedorczuka. Rywalizację seniorską wygrał Kacper Kajmowicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, a medalowe pozycje zajęli także Marianna Fedorczuk (startująca w dwóch kategoriach) oraz Juliusz Bąk. W zmaganiach mastersów mistrzem został Mariusz Cempa z Nowego Sącza, który pokonał na podium Bartosza Turka oraz Jacka Leśniowskiego. Z kolei w klasyfikacji rookie, obejmującej debiutantów, triumfował Maciej Zyder ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie, a wicemistrzowskie tytuły trafiły do Bartłomieja Witka i Pawła Hyżego.
– Kartingowe rozgrywki w Tarnowie organizujemy już od ponad osiemnastu lat. Nasza liga cieszy się popularnością, ponieważ łączy sportową rywalizację z edukacją, a mogą w niej startować zarówno początkujący, jak i doświadczeni kierowcy. Wszystkich zainteresowanych kartingiem już teraz zachęcamy do ścigania się w sezonie 2026/2027, który wystartuje po wakacjach – mówi Rafał Kiwior.

![Średniowieczne klimaty na Górze św. Marcina [ZDJĘCIA] Zamkomania 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zamkomania-2026-9-218x150.jpg)











![Weekend pełen smaku. Tak tarnowianie bawili się na Gastromajówce [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Gastromajowka-14-218x150.jpg)








