Krupa z medalem mistrzostw Europy

0
111
Arkadiusz Krupa pochodzi z poddębickich Grabin, na co dzień trenuje w klubie Thai Gym Tarnów
REKLAMA

Mistrzostwa Europy Muay Thai IFMA 2018 rozpoczęły się w czeskiej Pradze 29 czerwca i potrwały do 8 lipca. W najważniejszych zawodach Starego Kontynentu wzięli udział najlepsi sportowcy z różnych europejskich państw, którzy specjalizują się w boskie tajskim. Nazywa się go „sztuką ośmiu kończyn”, ponieważ w walce zawodnicy używają pięści, łokci, kolan i goleni.
Wśród uczestników mistrzostw w Czechach była sześcioosobowa reprezentacja Polski, do której został powołany Arkadiusz Krupa. Zawodnik pochodzący z poddębickich Grabin na co dzień trenuje w klubie Thai Gym Tarnów. Rywalizował w kategorii seniorskiej do 71 kilogramów.
Krupa bardzo dobrze rozpoczął zawody od pewnego zwycięstwa w walce eliminacyjnej, w której po trzech rundach pokonał na punkty reprezentanta Chorwacji. Dzięki temu stanął przed szansą na awans do strefy medalowej. Żeby tak się stało, musiał w drugiej walce pokonać Eduarda Korola z Ukrainy. Zawodnik klubu z Tarnowa również tym razem zaprezentował się dobrze i pewnie zwyciężył, a tym samym miał już zapewniony brązowy medal mistrzostw.
W trzeciej walce, której stawką był awans do ścisłego finału, rywalem Krupy był Dzmitry Filipau. Tym razem górą okazał się faworyzowany Białorusin, który wygrał na punkty. Mimo tej porażki zawodnik klubu z Tarnowa wrócił do Polski usatysfakcjonowany. Zdobył nie tylko brązowy medal, ale też wiele doświadczeń, które mogą zaprocentować w przyszłości.
– Jestem bardzo zadowolony ze startu w tegorocznym turnieju – podsumował swój występ Arkadiusz Krupa. – W sumie stoczyłem trzy mocne walki w przeciągu czterech dni, co niezwykle buduje doświadczenie i obycie w ringu. Każdy, kto był na zawodach IFMA lub miał okazję zobaczyć poziom walk na tych turniejach, doskonale wie, o czym mówię, mając na myśli doświadczenie czy też obycie ringowe. Wiem, ile jeszcze pracy przede mną, nad czym pracować i co zmienić. Dziękuję wszystkim gorąco za każde słowo wsparcia skierowane w moją stronę.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o