Lekkoatletyczna młodzież śmigała aż miło!

0
152
fot. Tomasz Schenk
REKLAMA

Grad rekordów życiowych
Ogółem rozegrano 30 konkurencji, po 15 wśród dziewcząt i chłopców. Od krótkich biegów płaskich i przez płotki po tzw. konkurencje techniczne. Ktoś, kto na bieżąco nie śledzi młodzieżowych zmagań „królowej sportu” pewnie nawet nie wie, że już w kategorii wiekowej odbywają się tak trudne konkurencje jak rzut młotem, czy skok o tyczce. I to także wśród dziewcząt. W tej pierwszej konkurencji wystartowało aż 20 zawodniczek! Wśród następczyń Anity Włodarczyk połowa poprawiła w Tarnowie swoje życiowe rekordy, w tym najlepsza szóstka. Podobna sytuacja była w biegu na 200 metrów przez płotki chłopców (w tej kategorii wiekowej niektóre biegi mają krótszy dystans niż wśród seniorów, na przykład zamiast 400 metrów przez płotki rozgrywany jest bieg na dystansie o połowę krótszym). W tym wypadku rekordy życiowe pobiło podczas zawodów aż siedemnastu startujących!
Mistrzostwa miały swoje młode gwiazdy, które zdominowały rywalizację. Tak było na przykład w skoku o tyczce chłopców. Zwycięzca – Michał Gawenda ze Skry Warszawa zdobył złoty medal skacząc 4 metry 50 centymetrów i wyprzedzając srebrnego medalistę aż o 80 centymetrów. Rośnie zawodnik, który być może w przyszłości nawiąże do największych sukcesów polskich tyczkarzy: Tadeusza Ślusarskiego, Władysława Kozakiewicza czy ostatnio Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska? Medale zdobyli młodzi lekkoatleci z 54 klubów, w klasyfikacji województw najlepsze okazało się Pomorskie – 7 złotych, srebrne i 1 brązowy medal. Małopolskie niestety daleko, dopiero na 10 pozycji z 1 medalem złotym, 1 srebrnym i 3 brązowymi.

REKLAMA

Gospodarze daleko
Szkoda, że nikły udział w mistrzostwach zanotowali młodzi lekkoatleci z naszego regionu. Najlepszy wynik osiągnął oszczepnik z ULKS Fajfer Łapanów Michał Trzósło, który w silnej konkurencji zajął wysokie czwarte miejsce. Szkoda, że nie udało mu się posłać oszczepu na odległość zbliżoną do rekordu życiowego, zdobyłby wtedy srebrny medal, a tak zajął dobrą pozycję, ale najbardziej nielubianą przez sportowców, bo tuż za podium. Pozostali nasi reprezentanci zajęli odległe lokaty. W biegu na 300 metrów zawodnik MLUKS Tarnów Wiktor Legutko był 16, a jego klubowa koleżanka Natalia Ćwik, na tym samym dystansie, 28. W biegu dziewcząt na dystansie 2000 metrów Martyna Dzierwa, także z MLUKS uplasowała się na 19. pozycji. Z kolei reprezentująca KU AZS PWSZ Maja Majchrzak została sklasyfikowana na 26. miejscu w biegu na 200 metrów przez płotki, a Oliwia Brożek z tego samego klubu była 30. w rywalizacji dziewcząt na 600 metrów. Miejmy nadzieję, że nowa baza treningowa, która niedawno powstała w Tarnowie poprawi jakość szkoleniową i na kolejnych mistrzostwach młodzi lekkoatleci z naszego regionu osiągną lepsze rezultaty.
– Poziom sportowy oceniam bardzo wysoko. Zanotowaliśmy dużo bardzo dobrych wyników w biegach, wszyscy podkreślali, że tartan na stadionie im. Emila Wzorka jest bardzo szybki. W biegu na 300 metrów dziewcząt aż pięć zawodniczek uzyskało czasy poniżej 40 sekund. Znakomite wyniki. Marzy mi się teraz przygotowanie w Tarnowie mitingu gwiazd przy świetle elektrycznym – spuentował zawody Jarosław Wałaszek, organizator, trener KU AZS PWSZ Tarnów.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments