Marcin Gładysz wicemistrzem

0
29
Marcin-Gladysz-Wicemistrzem

Jeszcze na dwie rundy przed zakończeniem tegorocznej rywalizacji kierowców w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski Marcin Gładysz nie był pewien swojego miejsca. Plan, jaki musiał zrealizować tarnowianin, aby stanąć na podium, to minimum dwa piąte miejsca podczas 15. i 16. rundy, które rozegrane zostały w ostatni weekend na trasie z Małastowa do Przełęczy Małastowskiej.
Podczas pierwszego przejazdu Marcin Gładysz zameldował się dopiero na szóstej pozycji i wszystko wyglądało na to, że utracił szansę na zdobycie wicemistrzowskiego tytułu. Na szczęście w niedzielę Gładysz pojechał fantastycznie, zajął czwarte miejsce w grupie, co dało mu piąte miejsc w klasyfikacji generalnej wyścigu i tuż po zakończeniu ostatniego podjazdu wielokrotny mistrz Polski mógł świętować zdobycie kolejnego trofeum.
Marcin Gładysz już za kilka dni będzie startował w FIA Hill Climb Masters, czyli wyścigu mistrzów w miejscowości Echsdorf w Luxemburgu. To tam 10‑12 października zjadą się najlepsi w europejskich wyścigach górskich, żeby powalczyć o tytuły najlepszych zawodników klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowo w Nations Cup.
– W tegorocznej rywalizacji zdobyłem tytuł drugiego wicemistrza Polski w grupie E1 – to najmocniejsza grupa samochodów, w której startują auta o mocy ponad 600 koni. W całym sezonie w tej grupie startowało 42 zawodników. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się wystartować we wszystkich rundach tego sezonu i wszystkie ukończyć. Ostateczny wynik jest wspaniały – podsumował swoje starty Marcin Gładysz.