Międzynarodowy Festiwal Sportów Sylwetkowych. Srebro dla tarnowianki

0
581
Roksana Mikosińska (pierwsza od lewej)
REKLAMA

W Warszawie miało miejsce największe wydarzenie w sportach sylwetkowych w 2020 roku w Polsce, czyli Międzynarodowy Festiwal Sportów Sylwetkowych. Podczas imprezy odbyły się cztery mistrzostwa, oddzielnie sędziowane przez certyfikowanych sędziów NPC z USA i Europy.

REKLAMA

Zawody składały się z odrębnych konkursów: Debiuty w Kulturystyce i Fitness NPC 2020,Mistrzostwa Polski w Sportach Sylwetkowych, Bitwa o Olimpię i Bitwa o Arnold Classic oraz International Xtreme Fitness Challenge – IFBB PRO Qualifier.

W sobotę, 22 lutego, podczas Mistrzostw Polski w Sportach Sylwetkowych srebrny medal zdobyła tarnowianka Roksana Mikosińska z FenixTeam. Roksana startowała w kategorii Bikini over 170 cm i w tych zawodach udało się jej osiągnąć wicemistrzostwo Polski. W niedzielę nasza zawodniczka wzięła udział w drugich zawodach w kategorii Bikini over 168 cm, osiągając wynik poza podium. Roksana uczestniczy w zawodach sylwetkowych od 2017 roku i srebrny medal Mistrzostw Polski jest jej największym osiągnięciem.

Roksana Mikosińska zdobyła srebrny medal w kategorii Bikini na Mistrzostwach Polski Sportów Sylwetkowych

Jestem bardzo szczęśliwa, udało mi się osiągnąć świetny wynik na Mistrzostwach Polski Sportów Sylwetkowych, co daje mi wiele satysfakcji. W niedzielę nie udało się wywalczyć podium, ale sam udział w zawodach tej rangi oraz świadomość, że tak niewiele brakło, dają mi siłę, by dalej mocno ćwiczyć. Niestety, nigdy do końca nie wiadomo, na co sędziowie będą kładli największy nacisk i co im się najbardziej spodoba. Dałam z siebie wszystko i jestem zadowolona z wyników – mówi Roksana Mikosińska.

W kategorii bikini sędziowie oceniają zawodniczki kierując się kryteriami gracji, lekkości poruszania, muskulaturą (delikatnie zaznaczoną), pewnością siebie, wdziękiem oraz brakiem skaz na ciele.

Gratulujemy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o