Miksowanie na ringu

0
96
mma
REKLAMA

Mieszane sztuki walki (MMA – Mixed Martial Arts) to dyscyplina sportu, która łączy w sobie wiele technik z różnych rodzajów walk, a w ostatnich latach cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W Tarnowie funkcjonują już dwa kluby, które zajmują się szkoleniem zawodników do tego typu zawodów.
Podczas sportowego show licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli pięć profesjonalnych i trzy amatorskie walki na zasadach MMA. Pojedynki odbywały się w ringu, a nie w klatce. Nie zabrakło emocji i entuzjastycznych reakcji publiczności. – Dotychczas takie walki oglądałem tylko w telewizji, teraz była okazja zobaczyć ten sport na żywo. Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobało i jeśli tylko będą kolejne gale, to na pewno też się na nich pojawię – powiedział Łukasz, który na galę przyjechał z Wojnicza.
– Przyszedłem tutaj z dziewczyną, która początkowo była trochę niechętna, ale okazało się, że spodobały się jej walki, więc to mówi samo za siebie. To naprawdę bardzo fajna inicjatywa, duże emocje i świetna zabawa – powiedział Paweł. Podobne opinie dało się usłyszeć wśród entuzjastycznie reagującej publiczności.
Świetnie spisali się tarnowscy zawodnicy, którzy wygrali większość swoich walk. W starciu wieczoru tarnowianin Radosław Piechnik, który w ostatnim czasie nie walczył i skupił się na prowadzeniu klubu Legion Team Tarnów, udanie powrócił na zawodowy ring, zmuszając do poddania walki Słowaka Miroslava Kubana. Była to szósta wygrana Piechnika przed czasem. – To duma i wielki zaszczyt wystąpić i wygrać przed własną publicznością – powiedział Piechnik, który dotychczas nie miał możliwości walczyć w Tarnowie.
Gościem specjalnym był Piotr Bagiński, ikona polskich sztuk walki, trener czołowych polskich zawodników MMA i wielokrotny medalista międzynarodowych zawodów w grapplingu, obecnie szkoleniowiec polskiej kadry w tym sporcie. Bagiński w Tarnowie pełnił funkcję sędziego punktowego. – Mam nadzieję, że gala to dopiero początek i ten sport będzie rozwijał się w mieście – powiedział.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o