Mistrzowie z Tarnowa

0
94
brydz1
REKLAMA

Finałowe zawody Petroactiv Grand i Petit Prix odbyły się w Skawinie. W finale turnieju w kategorii U15 zwyciężyli rewelacyjni młodzicy – Michał Kuczkowski (Młodzieżowy Klub Brydżowy Pałac Młodzieży Tarnów) i Piotr Kruczek (Hotel Polski Mielec). Z kolei w finale turnieju U20 Maciej Grabiec i Błażej Krawczyk z klubu MPEC I Tarnów zajęli trzecie miejsce.
Klub MPEC I Tarnów po raz piąty z rzędu został też drużynowym młodzieżowym mistrzem Małopolski, a finałowe zawody ligi odbyły się w Tęgoborzy. Tarnowianie grali w składzie: Olga Długosz, Maciej Grabiec, Maciej Kita, Błażej Krawczyk i Michał Krysa. Tytuł wicemistrzowski obroniła CKiS Skawina, zaś brązowy medal zdobyła drużyna Jocker‑Cracovia Oświęcim. Czwarte miejsce w I lidze wraz z zespołem MPEC III Tarnów wywalczyli także Michał Kuczkowski i Jakub Lenkiewicz, którzy dopiero od niedawna trenują pod okiem Krzysztofa Ziewacza w Pałacu Młodzieży.
– Czwarte miejsce tej drużyny w bardzo trudnych małopolskich rozgrywkach to ogromy sukces. Michał trenuje od roku, a Kuba zaledwie od października. Ich konkurenci mieli za sobą kilka lat doświadczenia, tymczasem chłopaki wykonali przez krótki czas nieprawdopodobną pracę i widać już jej efekty – cieszy się Ziewacz. – To naprawdę duże talenty, które potwierdzają, że praca z młodymi w Tarnowie opłaca się. Nie bez przyczyny Małopolska należy do światowej czołówki w brydżu.
W tarnowskim Pałacu Młodzieży od października prowadzone są zajęcia z młodymi adeptami brydża. Do tego nietypowego sportu najczęściej trafiają przypadkiem, ale postanawiają w końcu zacząć poważne treningi.
– Tata zachęcał mnie, żeby spróbować. Przyszedłem, spodobało mi się i zostałem – mówi Michał Kuczkowski, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 18, który trenuje od roku. Od października gra Jakub Lenkiewicz, który na co dzień jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, a choć zaczął stosunkowo późno, to robi bardzo szybkie postępy.
– Znajomi mówili mi, że to bardzo ciekawa gra, która rozwija myślenie. Mam dobre wyniki w nauce, więc postanowiłem spróbować – mówi 16‑latek. – Gra od razu mi się spodobała, zacząłem czytać książki na temat brydża, rozwiązywać problemy. Choć gram od niedawna, to poświęcam brydżowi sporo czasu, bo chciałbym rozwijać swoje umiejętności.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments