Moc kartingowych wrażeń

0
74
Kartingi
karting TEMI2
REKLAMA

W imprezie pod patronatem TEMI każdy mógł wziąć udział. Po przebytych kwalifikacjach w niedzielnym finale wystartowało wielu adeptów kartingu – od przedszkola, podstawówki, przez uczniów szkoły średniej, po osoby dorosłe. Uczestnicy startowali w klasach mini, szkolno‑młodzieżowej i open, a dodatkowo wprowadzono specjalną rywalizację dla pań i ludzi mediów. Na torze nie brakowało emocji, zaś uczestników dopingowało liczne grono widzów z rodzicami na czele. Pojawili się także ci, którzy z kartingiem wiążą przyszłość.
– Przyszedłem na tor z ciekawości, spodobało mi się i zostałem – mówi 13‑letni Krzysztof Kłusak, uczestnik niedzielnej rywalizacji i jeden z najmłodszych kierowców testowych serii wyścigowej Radical. – Jedni grają w piłkę nożną, inni jeżdżą gokartami. Podoba mi się ten sport, sprawia mi wiele satysfakcji. Tego typu zawody są dla mnie przygotowaniem do sezonu na odkrytych torach. Mam nadzieję, że niedługo zdobędę odpowiednią licencję i zostanę profesjonalnym kierowcą wyścigowym.
W niedzielnych zawodach w klasie mini triumfował Karol Panek, w klasie szkolno‑młodzieżowej najlepsza była Klaudia Styrkowiec, a w klasie open zwyciężył Paweł Leskiw. W specjalnej rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Karolina Mochylska, zaś w rywalizacji ludzi mediów najszybciej jeździł Kamil Zyznar. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów z Centrum Handlowego „Świt”.
– Tego typu zawody są potrzebne, bo pokazują piękno sportu kartingowego. Cieszę się, że przekonuje się do niego także coraz więcej kobiet, które mogły w niedzielę startować w rywalizacji pań – mówi Karolina Mochylska. – Były emocje, dobra zabawa i bardzo miła atmosfera, a przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi.
Gościem specjalnym niedzielnych zawodów był jeden z najbardziej zasłużonych działaczy na rzecz promocji i rozwoju tarnowskiego sportu kartingowego, trener oraz były zawodnik kartingowy, Maciej Flegel, który spotkał się z wychowankami i młodzieżą sekcji kartingowej.
Kolejne udane zawody z cyklu TEMI Karting Grand Prix potwierdziły, że warto spróbować swoich sił za kierownicą gokarta. Niezależnie od wieku i doświadczenia, bo zacząć jeździć może każdy, a korzyści nie brakuje. Sport kartingowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem i pojawiają się jego kolejni pasjonaci.
– Na torze wszystko jest ciekawe, ale najlepsze są emocje – przyznaje Piotr Hudziak, aktor Teatru im. Ludwika Solskiego, który startował w klasie open. – Zawsze kochałem sporty motorowe, ale nigdy wcześniej nie miałem możliwości spróbować swoich sił. Na tor wybrałem się po raz pierwszy trzy tygodnie temu i od razu połknąłem bakcyla. Zostałem aktorem, choć zawsze pociągała mnie rywalizacja i prędkość. Teraz mam możliwość robić to, o czym kiedyś marzyłem.

REKLAMA

{gallery slider=boxplus.carousel}KartingGP2013-II{/gallery}

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments