Myślenie o podium

0
39
Gladysz zdjecie
REKLAMA

Adam Gładysz po raz trzeci będzie reprezentował Polskę w wyścigowym cyklu Scirocco R‑Cup. W ubiegłym roku w końcowej klasyfikacji był siódmy – miał wprawdzie szansę powalczyć o podium, ale w przedostatniej eliminacji na torze w Oschersleben miał awarię i stracił wcześniej zajmowaną piątą lokatę… Mówiło się, że w następnym sezonie spróbuje sił w innym międzynarodowym cyklu – w grę wchodziło m.in. ściganie się samochodami porsche, ale ostatecznie postanowił pozostać przy Pucharze Volkswagena. – Poznałem dobrze tory, na których odbywają się zawody cyklu scirocco. Doświadczenie powinno zaprocentować. Celem jest pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej – wyznaje zawodnik Gładysz Racing. – Jestem dobrze przygotowany. Oprócz tradycyjnych treningów wyrabiających kondycję, jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy gokartach, pracowałem w hali nad zwinnością, a ponadto nad refleksem. Po tych wszystkich ćwiczeniach ubyło mi pięć kilogramów wagi. Sprzętowo też wszystko jest dograne na ostatni guzik. Dużo nowinek technicznych nie ma, chociaż auta będą nieco mocniejsze.
Gładysz mówi, że ma jeszcze jedną motywację, by w tym sezonie osiągnąć dobry wynik – jest nią zwycięstwo w plebiscycie na najlepszego sportowca ziemi tarnowskiej za ubiegły rok. – Uznanie tarnowskich sympatyków sportu cieszy tym bardziej, że u nas wyścigi samochodowe nie są tak popularne, jak choćby żużel – dodaje.
Transmisje z zawodów przeprowadzać będą telewizje ze 160 krajów, w Polsce relacje oglądać będzie można w TVP Sport. Zawodnicy, oprócz rywalizacji na torach niemieckich, ścigać się będą również w Brands Hatch (Wielka Brytania) i w Spielberg (Austria).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o