Najpierw Ropek, teraz akademicy

0
47
Wspinaczka informacja
REKLAMA

Rywalizacja doświadczonych wspinaczy z całego świata odbywała się przed tygodniem w chińskiej miejscowości Xining. Było emocjonująco, o czym świadczy wynik w zmaganiach panów. Danil Boldyrew poprawił swój rekord świata, ale ściana nie miała odpowiedniej homologacji, więc wynik oficjalnie nie został uznany. Z kolei pośród pań Edyta Ropek była jedną z faworytek imprezy, ale w finale trafiła na aktualną rekordzistkę świata, Julię Kaplinę z Rosji. Tarnowianka przegrała rywalizację z przeciwniczką o 0,48 sekundy.
– Do połowy ściany biegłyśmy równo, Rosjanka wyprzedziła mnie na samej końcówce – relacjonuje Edyta Ropek. Tarnowianka jest jednak zadowolona z rezultatu. – Cieszę się z tego sukcesu, dla mnie to kolejny dobry start treningowy. Zawody w Chinach jak zawsze stoją na wysokim poziomie organizacyjnym, czego dowodem jest duża liczba rozgrywanych tu edycji Pucharu Świata.
Tarnowsy zawodnicy powrócą jeszcze do Chin w październiku, gdy w Wuijang odbędzie się ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Świata. Ropek znajduje się obecnie na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu, a lokatę wyżej w rywalizacji mężczyzn plasuje się Marcin Dzieński z akademickiego klubu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
Tymczasem młodzi tarnowscy wspinacze, którzy są zarazem studentami, będą mogli w tym tygodniu próbować swoich sił w nowej rywalizacji o europejski czempionat. Od 5 do 9 sierpnia w Katowicach potrwają bowiem Akademickie Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej. Zawody będą historyczne, ponieważ odbędą się po raz pierwszy, a tarnowianie znajdują się w gronie faworytów.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o