Nowi mistrzowie Tarnowa

0
60
Karting 1848
REKLAMA

Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa to zawody, które od lat gromadzą pasjonatów kartingu nie tylko z miasta, ale też z całego regionu. W tym roku w XVI edycji zmagań na torze Speed Race ponad setka osób wzięła udział w kwalifikacjach, a następnie przystąpiła do rywalizacji w ramach pięciu kategorii indywidualnych i jednej drużynowej.
– To były jedne z najliczniejszych mistrzostw. Takiej frekwencji nie ma podczas zawodów w dużo większych miastach – mówi Rafał Kiwior z toru Speed Race, organizator przedsięwzięcia. – Poziom sportowej rywalizacji był bardzo wysoki, a wzięli w niej udział uczestnicy w różnym wieku, w tym uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz dorośli. Szczególnie wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom startującym w kategorii osób niepełnosprawnych.
Triumfatorem najbardziej prestiżowej kategorii open, która wymagała największych umiejętności, został Maciej Skuza, który na podium wyprzedził Mateusza Jakubasa oraz Tomasza Górskiego. Wśród osób niepełnosprawnych wygrał natomiast Dariusz Sobczak przed kolejnymi Mariuszem Niemcem oraz Adrianem Kucem.
W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężyła Izabela Bułka, która wyprzedziła Franciszka Belusiaka oraz Błażeja Rozkowicza. Wśród młodzików z wygranej cieszył się Krzysztof Gardziel, stojący na podium obok Kacpra Kajmowicza i Mateusza Radwana. Z kolei najlepszym juniorem został Dawid Jakubas, a wicemistrzostwa zdobyli Adrian Dziurdzia i Michał Florjan.
W drużynowym zestawieniu najlepszy łączny wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Tarnowa, którzy wyprzedzili na podium inne miejskie podstawówki – nr 1 oraz nr 18.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o