Od 4 maja drugi etap “odmrażania” sportu

0
161
fot. twitter.com/PremierRP
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili kolejny plan “odmrażania” sportu w kraju.

REKLAMA

Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy pokazać matrycę powrotu do rzeczywistości sportowej. Chcemy przejść do kontrofensywy, powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki.

Drugi etap łagodzenia obostrzeń związanych z aktywnością fizyczną wejdzie w życie 4 maja. Na orlikach, stadionach piłkarskich i boiskach szkolnych będzie mogło przebywać co najwyżej sześć osób, natomiast kort tenisowy będzie przeznaczony dla maksymalnie dwóch zawodników.

– Nasze obiekty, które zostaną uruchomione będą otwarte w zachowaniu dystansu społecznego i ze wszystkimi ograniczeniami, które muszą być zachowane. Trening sportowy można wykonywać na tych obiektach otwartych bez maseczki – dodała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Zielone światło na wznowienie rozgrywek otrzymała piłkarska Ekstraklasa, która wróci do gry 29 maja. To samo tyczy się żużlowej PGE Ekstraligi, która rozpocznie sezon 12 czerwca. Mecze będą odbywać się bez udziału publiczności.

– W trzecim etapie sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie sześcioosobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych – dodał premier Mateusz Morawiecki.

Na otwarcie siłowni, klubów fitness, klubów tanecznych i kręgielni będziemy musieli jeszcze poczekać – ich otwarcie nastąpi dopiero w czwartym etapie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o