Odbijanie ceny

0
38
korty-tenisowe
REKLAMA

Miasto odkupiło korty od Klubu Sportowego ZKS Unia, uporządkowało teren i dokonało niezbędnych napraw. Na początku czerwca obiekt oddano do użytku. Zarządzeniem prezydenta przyjęto cennik, w którym opłatę za godzinę korzystania z jednego kortu uzależniono od pory dnia. I tak, w dni powszednie stawka między godz. 8 a 16 wynosi 25 zł, od godz. 16 do 22 – 30 zł, natomiast w soboty, niedziele i święta – 35 zł. Przewidziano pięciozłotową zniżkę dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej „Premium”.
– Ceny prawie krakowskie, a warunki tarnowskie – komentuje nasza Czytelniczka. – Przydałoby się na przykład zadaszenie ławeczek. Po dużym wysiłku dobrze jest na chwilę usiąść w cieniu.
Miejskimi kortami administruje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
– W tej chwili czynne są dwa korty, ale będą trzy. Wszystkie typowo ziemne, mączkowe, pełnowymiarowe, ogrodzone, oświetlone, bez zadaszenia – wymienia Grzegorz Mizera. Dyrektor Edward Rusnarczyk dodaje, że cennik powstał po analizie lokalnego rynku.
– Mamy stawki o połowę niższe od tych obowiązujących na prywatnych kortach przy ulicy Wojska Polskiego i trochę tylko wyższe od cen oferowanych na kortach przy ulicy Romanowicza.
Tu dyrektor myli się, choć… mówi prawdę, bo wygląda na to, że miejscy urzędnicy porównywali ceny wzięte nie z kosmosu, ale ze stron internetowych. Tyle, że w tym czasie właściciele kortów przy ul. Wojska Polskiego nie aktualizowali strony. Aktualny cennik wisiał już na terenie kortów, ale w Internecie ciągle widniał cennik zimowy, rzeczywiście z kwotami sięgającymi nawet 60 zł za godzinę. Dotyczył kortów znajdujących się w hali.
Przy ul. Romanowicza godzinowe stawki wynajmu kortu dla czterech osób sięgają od 15 do 20 zł. Najdroższa jest gra przy oświetleniu – 25 zł. Pięćdziesięcioprocentowa zniżka dotyczy posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny oraz seniorów. Oferowane są również karnety miesięczne w cenie od 50 do 90 zł. SpeedCheck do pomiaru prędkości serwisu, forhendu i bekhendu też jest gratis. Nie ma szatni z prawdziwego zdarzenia, przebrać się można w kontenerze.
Przy ul. Wojska Polskiego opłata za godzinę gry na odkrytym korcie wynosi od 17 do 22 zł, do tej ostatniej kwoty należy doliczyć 7 zł, gdy zapada zmierzch i włączone zostaje oświetlenie. Można również wykupić abonament.
Urzędników informacja o aktualnych cenach zaskoczyła, ale obiecali, że cennik miejski przeanalizują raz jeszcze. Zastanowią się również nad wprowadzeniem karnetów. Dyrektor Rusnarczyk zapewnia, że już niebawem, z końcem lipca, tenisiści będą mieli do dyspozycji własne zaplecze sanitarne. Obejmie ono dwie kabiny prysznicowe, osobne ubikacje i małą przebieralnię z szafkami na kluczyki. Obecnie korzystać mogą z zaplecza mieszczącego się w hali „Jaskółka”. To nowe też będzie w hali, ale z osobnym wejściem od strony kortów.
Marek Baran, dyrektor Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta Tarnowa, również zapewnia, że przyjrzy się cennikowi.
– Jeśli będzie to uzasadnione, zgłosimy wniosek o obniżenie stawek. Dodaje, że miasto wszystkie swoje obiekty sportowe udostępnia mieszkańcom poniżej kosztów utrzymania.
Korty miejskie otwarto 5 czerwca, od tego dnia do końca czerwca skorzystało z nich 51 osób, a wpływy wyniosły 481 zł.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments