Okocimski gromi Unię

0
78

Mecz zapowiadał się ciekawie, bo drużyny z Brzeska i Tarnowa są tegorocznymi beniaminkami. Okocimski w przyszłym sezonie będzie występował w I lidze, a Unia zainauguruje rozgrywki w II lidze. Piątkowe spotkanie sparingowe było jednym z elementów przygotowań klubów do nowego sezonu.
W meczu wystąpiło jednak tylko trzech podstawowych piłkarzy Unii Tarnów, bo reszta drużyny przebywa na urlopach, a przygotowania do rozgrywek tarnowski klub oficjalnie rozpoczyna dopiero dzisiaj. Trener Tomasz Kijowski w piątek przyglądał się zawodnikom, którzy mogliby zasilić skład „Jaskółek” przed rozpoczęciem rozgrywek. W drużynie Okocimskiego także znaleźli się testowani piłkarze, jednak klub już teraz jest w trakcie przygotowań do sezonu i zagrał w dużej mierze swoimi zawodnikami.
Mimo tego w pierwszej części spotkania Unia Tarnów prezentowała się bardzo dobrze. Efektem takiej postawy na boisku był gol Piotra Rajcy z rzutu karnego i bramka Jana Kowalskiego. Po trafieniach Kamila Gęśli i Piotra Darmochwała dla Okocimskiego do przerwy utrzymywał się remis 2:2, a trener Kijowski był zadowolony z postawy Unii. – Testowani zawodnicy prezentowali się nieźle. Bardzo spodobał mi się Kowalski i gdyby była taka możliwość, to chętnie widziałbym go w tarnowskim zespole – twierdzi szkoleniowiec.
Drugą część spotkania w pełni zdominował już zespół Okocimskiego. Bramki zdobywali kolejno: dwukrotnie Paweł Smółka, Robert Trznadel, Tomasz Ogar i Iwan Lytviniuk. Wynik 7:2 był odzwierciedleniem skutecznej gry podopiecznych Krzysztofa Łętochy. – W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej, ponieważ rozkręciliśmy się. Jesteśmy w trakcie przygotowań do sezonu, zawodnicy mogą być zmęczeni i rozregulowani, więc dopiero z biegiem czasu osiągnęli pewien poziom – mówił szkoleniowiec klubu z Brzeska.