Okocimski skompletował kadrę

0
74

W czasie letniej przerwy z klubem rozstali się: Dawid Dynarek, Jarosław Krzak i Damian Szymonik. Ponownie z Okocimskiego zostanie także wypożyczony Sebastian Głaz. Do drużyny już wcześniej dołączyli Przemysław Bella i Łukasz Zaniewski, a w ostatnim tygodniu sfinalizowano kontrakty z Valentinem Jeriomenko i Marcinem Szałęgą. – Okocimski to bardzo dobry klub, w którym panuje doskonała atmosfera. Teraz razem z chłopakami będziemy walczyć w I lidze. Dla mnie to nowość, bowiem jeszcze na tym poziomie rozgrywek nie grałem – twierdzi 23‑letni Jeriomenko na oficjalnej stronie klubu.
Nieco więcej doświadczenia w I lidze ma Marcin Szałęga, były zawodnik Termaliki Bruk‑Bet Nieciecza, który jest ostatnim nabytkiem Okocimskiego w letniej przerwie transferowej. – I liga jest dość specyficzną ligą i bardzo ciężko się tam gra. Trudno na tę chwilę cokolwiek więcej powiedzieć, ale mam nadzieję, że po paru meczach wszystko ułoży się po naszej myśli – twierdzi Szałęga.
Większość zawodników, którzy wywalczyli awans do I ligi, przedłużyło kontakty z klubem. Tym samym Okocimski zakończył kompletowanie kadry na nowy sezon, z czego zadowolony jest prezes Czesław Kwaśniak. – Trzon zespołu został zachowany, na czym mi bardzo zależało i taka też była moja koncepcja – mówi. – Tak jak obiecałem zawodnikom, nowe kontrakty to nagroda za wspaniałą postawę i wywalczenie awansu do I ligi w wielkim stylu. Zamknęliśmy i zatwierdziliśmy budżet klubu, a także dopięliśmy kadrę na sezon 2012/2013, w której dokonaliśmy kosmetycznych zmian. Zawodników, którzy głównie siedzieli na ławce, wymieniliśmy na wartościowych piłkarzy, którzy mogą stanowić o sile tego zespołu.
Obecnie w Brzesku trwają przygotowania do nowego sezonu. Piwosze zagrali w ubiegłym tygodniu dwa sparingi. W meczu z Sandecją Nowy Sącz, z którą będą spotykać się w przyszłym sezonie na poziomie pierwszoligowym, padł bezbramkowy remis. – Warunki atmosferyczne były tak samo zmienne, jak i gra obydwóch zespołów. Mieliśmy dwie różne połowy. Pierwsza odsłona to nasza dominacja, stworzyliśmy sobie trochę sytuacji. Po zmianie stron do głosu doszli rywale – podsumował Krzysztof Łętocha, trener „Piwoszy”.
Po skompletowaniu kadry sprawdzianem dla nowego zespołu był sobotni mecz z Partizanem Bardejov, drugoligowym słowackim klubem. Okocimski wygrał 2:1, a bramki zdobywali Wojciech Wojcieszyński i Robert Trznadel. Już dziś (tj. w środę) pierwszoligowego beniaminka czeka ważny mecz w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. O 17:30 podopieczni Krzysztofa Łętochy będą mieli okazję do zweryfikowania swojej formy w spotkaniu z Resovią Rzeszów.