Oleśnianie ciągle niepokonani

0
81
Tenis stolowy 1847
REKLAMA

Inny wynik niż wygrana klubu spod Dąbrowy Tarnowskiej byłby w sobotę niespodzianką. W domowej hali przy Szkole Podstawowej w Oleśnie gospodarze w 7. kolejce występowali jako lider tabeli, który w tym sezonie w „najgorszym” wypadku remisował.
Tymczasem przyjezdna drużyna znajdowała się po drugiej stronie zestawienia. VIRET CMC Zawiercie był przedostatni w stawce, a w swoim dorobku miał dotychczas tylko jedno zwycięstwo.
Zaskoczenia nie było i sobotnie spotkanie przebiegało po myśli kibiców drużyny z Olesna, która grała pewnie i od początku do końca posiadała przewagę nad przeciwnikami. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim i zasłużonym triumfem gospodarzy 8:2.
W pojedynkach indywidualnych po dwa zwycięstwa odnieśli seniorzy Radek Mrkvicka i Grzegorz Adamiak, a także młodzieżowiec Daniel Lis. Swoje konfrontacje przegrał jedynie Rafał Tatarczuch, czyli drugi z młodszej części składu klubu z Olesna. Tatarczuch w parze z Lisem wygrali natomiast w deblu, a kolejne deblowe zwycięstwo dołożyli Mrkvicka z Adamiakiem.
Dzięki zwycięstwu UKS Villa Verde Olesno pozostaje nadal liderem tabeli grupy południowej I ligi. Na swoim koncie posiada już sześć wygranych oraz dwa remisy. Na czele rankingu indywidualnego całych rozgrywek ciągle znajduje się Mrkvicka, który ma aż 94 procent skuteczności.
1 grudnia oleśnianie w ramach 8. kolejki zmierzą się na wyjeździe z dużo niżej notowanym ZKS‑em Zielona Góra. Będzie to ich ostatnie spotkanie w tym roku, po którym zakończą pierwszą rundę. Wprawdzie kilka innych drużyn czeka później jeszcze jedna seria, ale klub z Olesna swój mecz 9. kolejki rozegrał awansem już w październiku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o