Owocne treningi, nowe plany

0
94
walas-USA
REKLAMA

Walaś i Maciejowski pojechali do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie Mariusza Kołodzieja – pochodzącego z Rzeszowa prezesa fundacji Global Boxing, która postanowiła wesprzeć mistrzynię świata z Tarnowa. Bokserka wzięła więc udział w specjalnym cyklu treningowym, który miał ją lepiej przygotować do marcowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Tarnowianka trenowała pod okiem cenionych szkoleniowców i rywalizowała w sparingach ze starszymi koleżankami. Stoczyła też walkę z Kevinem Asmatem, amatorskim mistrzem Golden Gloves.
– To był bardzo owocny czas, który został optymalnie wykorzystany. Warunki, jakie mieliśmy do dyspozycji, póki co nie są osiągalne dla nas w Tarnowie. Także ja miałem okazję podejrzeć ciekawe rozwiązania od bardziej utytułowanych kolegów i doświadczyć pracy trenera osobistego na własnej skórze – mówi Aleksander Maciejowski. – Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Global Boxing, a w szczególności prezesowi Mariuszowi Kołodziejowi za gościnę, możliwość skorzystania z bazy fundacji oraz wiedzy pracujących tam trenerów.
Tarnowianie, którzy w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych obchodzili urodziny, zostali też zaproszeni na galę boksu zawodowego do Atlantic City. Poznali miłośników i sponsorów boksu, a Mariusz Kołodziej zadeklarował, że chce otworzyć w Tarnowie filię fundacji Global Boxing. Miałby nią kierować trener Aleksander Maciejowski, który liczy na wsparcie tarnowskiego środowiska w realizacji ambitnego planu.
– Cieszę się, że znajdują się prawdziwi sympatycy boksu, którzy widzą w działalności Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej potencjał, chcą wraz z nami organizować bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieciaków, umożliwiając im lepszy start życiowy – mówi tarnowski trener. – Jestem zadowolony z przychylności tarnowskich urzędników, którzy wspierają naszą działalność dotacjami. Mam nadzieję, że miasto i prywatni przedsiębiorcy pomogą też w realizacji polsko‑amerykańskiego projektu, który niewątpliwie wpłynie na rozwój regionu i przysporzy korzyści tarnowianom.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments