Piąty wśród gigantów

0
88
strongman foto
REKLAMA

Pojedynki Gigantów organizowane są od 2005 roku w Łodzi przez Mariusza Pudzianowskiego. W prestiżowych i widowiskowych zawodach biorą udział najsilniejsi zawodnicy, którzy rywalizują w ramach kilku wymagających konkurencji. Do czołówki najlepszych polskich strongmanów należy także Sławomir Rawiński, który w majowym Pojedynku Gigantów zajął 5. miejsce. Z kolei w niedzielę wziął udział w pokazie w Ryglicach, który był imprezą towarzyszącą w czasie charytatywnego koncertu.
– Staram się, aby jak najczęściej promować w regionie ten jeszcze niezbyt popularny sport. Cieszę się, że dzięki temu można też pomóc innym, w tym przypadku chorym dzieciom – mówi Rawiński. – Zawody strongmanów są bardzo widowiskowe, dlatego wykorzystujemy okazje, aby je upowszechniać. W czasie pokazu w Ryglicach zainteresowana publiczność mogła też spróbować swoich sił i widać, że ten sport przyciąga coraz więcej obserwatorów.
Dla tarnowskiego strongmana ostatnie zawody i pokazy były jednak tylko przygotowaniem do kluczowych turniejów w tym sezonie. Już 28 czerwca Sławomir Rawiński weźmie udział w eliminacjach do Indywidualnego Pucharu Polski. Głównym celem tarnowianina jest także wywalczenie kwalifikacji do mistrzostw Europy.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments