Pierwsze kroki w Arenie Jaskółka

0
192
Podczas meczu otwarcia Grupa Azoty Tarnów – NMC Górnik Zabrze dopingować będą dziewczyny z Cheerleaders Academy All Stars. Zobaczyć je będzie można w układzie tanecznym oraz pokazie akrobatycznym zawierającym podnoszenia, ewolucje w powietrzu, piramidy oraz akrobatykę sportową. Dziewczyny to trzykrotne Mistrzynie Polski Cheerleaders | fot. Agnieszka Wlezień
REKLAMA

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów mają za sobą pierwsze treningi w nowej hali, która będzie już teraz ich sportowym domem. Po okresie gry w hali PWSZ, tarnowscy szczypiorniści ponownie zagrają w Mościcach, gdzie występowali przed laty, najpierw w hali OKU, potem w starej „Jaskółce”.

REKLAMA

– Minione dwa i pół roku to bardzo ważny okres w historii rozwoju naszego klubu. Podwójne mistrzostwo I ligi i upragniony awans do PGNiG Superligi – te momenty pozostaną na zawsze ściśle związane z halą PWSZ. Teraz jednak rozpoczynamy całkiem nowy etap – grę w jednej z najnowocześniejszych aren sportowych w Polsce. Uważam, że taki obiekt zasługuje na rozgrywki sportowe na najwyższym poziomie – mówi Krzysztof Mogielnicki, dyrektor sportowy klubu, a do niedawna zawodnik, dodając, że liczy na to, iż nowa Arena będzie się wypełniać kibicami na każdym spotkaniu i staną się oni poważnym sponsorem zespołu walczącego w tym sezonie o utrzymanie się w Superlidze, a w przyszłości być może o wyższe cele.
Jakie wrażenie z pierwszych zajęć wynieśli zawodnicy i trener? – Na razie wszystko jest dla nas nowe. Jest dosyć ślisko, ale to normalne w nowym obiekcie. Musimy się także przyzwyczaić do większej przestrzeni wokół boiska, w hali PWSZ było przecież bardzo kameralnie – dzieli się wrażeniami najlepszy strzelec tarnowskiej drużyny Jakub Kowalik.
A jego klubowy kolega Łukasz Kużdeba dodaje – Pierwsze wrażenie z treningu w nowej hali jest bardzo pozytywne. Obiekt pomieści o wiele więcej kibiców, a trybuny są blisko parkietu, co ma duże znaczenie. Jeśli przyjdzie dużo ludzi i będą głośno dopingować, to myślę, że przeciwnik będzie odczuwał sporą presję.
Hala podoba się także trenerowi Marcinowi Markuszewskiemu – Nowa hala prezentuje się okazale. Jest bardzo ładna, podoba mi się zwłaszcza układ trybun. Teraz trzeba tu tylko trochę potrenować, a później zaprosić kibiców do wspierania nas podczas spotkań.
Pierwsze spotkanie w nowym obiekcie już w najbliższą środę, 4 grudnia. Rywalem Grupy Azoty będzie drużyna NMC Górnik Zabrze, z którą tarnowianie na inauguracji ligi przegrali na wyjeździe różnicą zaledwie jednego gola. Bilety na spotkanie można nabyć online, na oficjalnej stronie klubu spr‑tarnow.pl i w sklepie Media Markt w Galerii Gemini Park Tarnów.
Przypomnijmy, że mecze w Arenie Jaskółka będzie mogło oglądać 4 317 widzów, 3 559 na miejscach stałych oraz 746 na składanych trybunach teleskopowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o