Pierwsze medale w Brazylii

0
68
„Srebrny” Michał Derus (z lewej)

Michał Derus z tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wywalczył srebrny medal w prestiżowym biegu na 100 metrów, a reprezentująca tutejszy „START” lekkoatletka Anna Trener‑Wierciak zdobyła brąz w skoku w dal.
Michał Derus ostatecznie dopiął swego i stanął na drugim stopniu podium w biegu sprinterskim. Zawodnik akademickiego klubu PWSZ i wychowanek Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „START” wyrównał swój najlepszy wynik z tego sezonu (10,79 sekundy), ale złotego medalu nie zdobył, bo zawody zdominował Ferreira Dos Santos. Brazylijczyk był bezkonkurencyjny, a finałowym wynikiem ustanowił rekord świata. Srebro tarnowianina cieszyło jednak tym bardziej, że kolejny na mecie reprezentant gospodarzy był tylko minimalnie wolniejszy.
W minioną niedzielę kolejny medal dla Polski wywalczyła Anna Trener‑Wierciak, pochodząca z Krakowa reprezentantka tarnowskiego „START‑u”. Zawodniczka sięgnęła po brąz w swojej kategorii skoku w dal wynikiem 4,53 metra. 24 centymetry dalej skoczyła chińska lekkoatletka Junfei Chen, a Trener‑Wierciak minimalnie wyprzedziła kolejne rywali. Podkreślała potem, że brązowy medal jest cudem, bo jeszcze półtora miesiąca wcześniej miała ogromne problemy ze zdrowiem.