1. liga kobiet. Tarnovia nie zwalnia tempa!

0
184
1. liga kobiet. Tarnovia nie zwalnia tempa!
fot. Tarnovia Tarnów-sekcja kobiet/Facebook
REKLAMA

W spotkaniu 15. kolejki pierwszej ligi kobiet Tarnovia Tarnów pokonała Hydrotruck Radom 3:1.

4 mecze, 4 zwycięstwa – tak prezentuje się bilans piłkarek Tarnovii Tarnów w 2021 roku. W środę tarnowianki – osłabione brakiem najlepszej strzelczyni Katarzyny Białoszewskiej – pokonały Hydrotruck Radom 3:1 i awansowały na 2. miejsce w ligowej tabeli. Autorkami bramek były Alicja Duszyk i Agnieszka Derus, która zanotowała dublet.

REKLAMA

Po szesnastu rozegranych spotkaniach (każda drużyna z góry otrzymała 3 punkty, bowiem z rozgrywek wycofała się Piastovia Piastów) Tarnovia z dorobkiem 35 punktów plasuje się na 2. pozycji, tracąc do liderującego UKS-u SMS II Łódź trzy „oczka”. Podium zamyka BTS Rekord Bielsko-Biała, który w tej serii gier uległ niespodziewanie Polonii Środa Wielkopolska 0:1.

W następnej kolejce dojdzie do hitu tego sezonu w pierwszej lidze kobiet – Tarnovia pojedzie do Łodzi, by tam zmierzyć się z UKS-em SMS II Łódź. We wrześniu poprzedniego roku w spotkaniu rozgrywanym przy Bandrowskiego 9 padł remis 2:2.

Tarnovia Tarnów – Hydrotruck Radom 3:1 (2:1)

Bramki: Derus 20′, 81′, Duszyk 10′ – Barczak 14′

Skład Tarnovii: Syrek, Wałaszek (Kusion), Szostak, Gębica, Drwal, Kubaszek, Krawczyk, Trytek, Duszyk, Dudziak (Skrzyniarz), Derus

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments