4. liga. Tarnovia i Unia wygrywają, Metal marnuje swoją szansę

0
257

Trzy mecze, trzy zwycięstwa – taki start nowego sezonu notują piłkarze Tarnovii, którzy w środę pokonali Bocheński KS 3:0. Jak poszło innym tarnowskim zespołom w czwartej kolejce 4. ligi?

Mocny start Tarnovii
4:3 z Okocimskim Brzesko, 5:2 z Barciczanką Barcice i teraz 3:0 przeciwko Bocheńskiemu Klubowi Sportowemu. 12 strzelonych goli w trzech spotkaniach to statystyka, która może robić wrażenie. Tylko Sokół Słopnice, który rozegrał o jedno spotkanie więcej, ma na swoim koncie więcej zdobytych bramek (15) niż „Tovia”. Podopieczni Wojciecha Gucwy wydają się być drużyną, która w tym sezonie powalczy o coś więcej niż tylko środek tabeli.

Metal marnuje swoją szansę
To nie było udane środowe popołudnie dla piłkarzy Metalu Tarnów, którzy przegrali u siebie z Orkanem Szczyrzyc 2:3. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut spotkania – kiedy w 87. minucie Metal strzelił gola na 2:2, a goście od kilku minut grali w „dziewiątkę”, wydawało się, że podopieczni Jakuba Drwala pójdą za ciosem i przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzystać. Nic bardziej mylnego – kilkadziesiąt sekund po wyrównującym trafieniu gospodarzy piłkarze ze Szczyrzyc przeprowadzili akcję, która dała im trzeciego i – jak się później okazało – zwycięskiego gola. Zawodnicy Metalu mogą pluć sobie w brodę, bowiem nie wykorzystali kapitalnej szansy do zdobycia pierwszych trzech punktów w nowym sezonie.

Rehabilitacja piłkarzy Unii
Po sensacyjnej porażce z Glinikiem Gorlice piłkarze Unii Tarnów pojechali do Drwini, by tam walczyć o ligowe punkty z tamtejszym GKS-em i zrehabilitować się za ostatni mecz. „Jaskółki” wygrały 1:0, jednak na gola trzeba było czekać aż do 78. minuty – wówczas za sprawą Tiago Lopesa piłkarze z Tarnowa objęli prowadzenie. I już go nie oddali. Po czterech rozegranych spotkaniach Unia ma 9 punktów, jednak spadek formy jest zauważalny, o czym w pomeczowym wywiadzie dla serwisu zksuniatarnow.pl powiedział trener Daniel Bartkowski: – Jesteśmy w słabszej formie i tylko dzięki determinacji wygraliśmy to spotkanie. Uważam jednak, że charakter drużyny i zaangażowanie zawodników pozwala wierzyć w to, że szybko wyjdziemy z tej małej niedyspozycji.

W najbliższą sobotę (godz. 17:00) Tarnovia podejmie u siebie Wolanię Wola Rzędzińska. Dzień później Metal pojedzie do Limanowa, by tam zmierzyć się z Limanovią, natomiast w środę Unia zagra na własnym stadionie z Okocimskim Brzesko.