4. liga. Udany start sezonu dla Tarnovii i Unii

0
234

Piłkarze 4. ligi wrócili do gry. Udane wejście w nowy sezon zaliczyli zawodnicy Tarnovii i Unii, którzy wygrali swoje mecze. Jakie wyniki padły w innych spotkaniach?

To było bardzo gorące (dosłownie i w przenośni) sobotnie popołudnie przy Bandrowskiego 9. W starciu między Tarnovią a Okocimskim Brzesko padło aż siedem bramek – cztery dla tarnowian, trzy – dla „Piwoszy”. Mecz trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. „Tovia” ruszyła do ataku już od samego początku, jednak to goście zdobyli pierwszą bramkę – Mateusz Wawryka wykorzystał nieporozumienie w obronie tarnowian i dał prowadzenie swojej drużynie. Następne minuty pierwszej części gry należały już tylko do piłkarzy Tarnovii, którzy dzięki trafieniom Wojciecha Kubonia i Patryka Klicha schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1. Druga połowa była nie mniej emocjonująca – w 51. minucie Wojciech Mącior strzelił gola na 3:1 (fantastyczna asysta Francisa Bigasa), a chwilę później podwyższył na 4:1, wykorzystując rzut karny. Nie minęło 60 sekund, a Okocimski za sprawą Jakuba Ogara odpowiedział drugim trafieniem. Gdy wydawało się, że gospodarze mają już zwycięstwo w kieszeni, w 88. minucie przyjezdni strzelili kontaktowego gola. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca – piłkarze z Brzeska atakowali i byli blisko bardzo wyrównania – w doliczonym czasie gry strzał zawodnika „Piwoszy” wylądował na słupku bramki tarnowian. Ostatecznie graczom Tarnovii, wspieranych fantastycznym dopingiem swoich kibiców, udało się dotrwać do końca i zgarnąć pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

Udany start sezonu zaliczyli również zawodnicy Unii Tarnów, którzy w derbach miasta pokonali Metal 4:0. Pierwszy kwadrans był dość wyrównany, jednak im dłużej trwał mecz, tym przewaga „Jaskółek” była coraz bardziej widoczna. Mocne wejście w nowy sezon zaliczył Łukasz Popiela, który popisał się hat-trickiem. Najładniejsza bramka w spotkaniu nie należała jednak do napastnika Unii, a do jego kolegi z linii pomocy Patryka Orlika, który w doliczonym czasie gry pięknym strzałem z dystansu pokonał golkipera gości i tym samym udokumentował swój bardzo dobry występ. Dzięki wysokiej wygranej „Jaskółki” zostały pierwszym liderem w nowym sezonie 4. ligi.

Wierchy Rabka – Bocheński KS 2:1
Sandecja II Nowy Sącz – Limanovia Limanowa (mecz się nie odbył – Sandecja II wycofała się z rozgrywek)

W następnej kolejce Tarnovia pojedzie do Niecieczy, by tam zmierzyć się z drugą drużyną Bruk-Betu Termaliki, która również zaczęła sezon od zwycięstwa, pokonując Rylovię Rylowa 3:1. Unia natomiast zagra na wyjeździe z Popradem Muszyna (w pierwszej kolejce porażka 0:2 z Lubaniem Maniowy), a swój pierwszy mecz w nowym sezonie zaliczą piłkarze Wolanii Wola Rzędzińska, którzy podejmą u siebie Wierchy Rabka.