4. liga. Unia górą w derbach Tarnowa [WIDEO]

2
193

W 46. derbach Tarnowa Unia pokonała Tarnovię 3:2. Zwycięski gol padł w ostatniej minucie spotkania.

Mecz trzymał w napięciu od samego początku – w 10. minucie Thiago Lopes kapitalnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Tarnovii. Dwadzieścia minut później „Tovia” za sprawą Patryka Klicha wyrównała i do przerwy był remis 1:1. Druga połowa to była prawdziwa jazda bez trzymanki – w 60. minucie Michał Kaczyk wyskoczył najwyżej przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i dał prowadzenie gościom. Podrażnione „Jaskółki” szukały wyrównania i w 76. minucie dopięły swego – Patryk Orlik najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i doprowadził do wyniku 2:2. Po wyrównującym trafieniu piłkarze Unii, którzy marzą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, dochodzili do kolejnych stuprocentowych sytuacji podbramkowych, ale albo uderzali niecelnie, albo fantastycznie w bramce Tarnovii zachowywał się Robert Truchan. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – w 93. minucie spotkania gospodarze zadali decydujący cios, a bohaterem został Artur Biały, który strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza „Tovii” i dał swojej drużynie upragnione trzy punkty.

Unia Tarnów – Tarnovia Tarnów 3:2 (1:1)
1:0 – T. Lopes 10′
1:1 – P. Klich 30′
1:2 – M. Kaczyk 60′
2:2 – P. Orlik 76′
3:2 – A. Biały 90+3′