Baraż o trzecią ligę. Jaskółki wciąż nie wiedzą, kiedy zagrają

0
103
fot. Mateusz Nytko
REKLAMA

Wczoraj w siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie przedstawicieli Unii Tarnów i Cracovii II w sprawie ustalenia terminu barażu o awans do 3. ligi między oboma klubami. Do porozumienia jednak nie doszło.

REKLAMA

Przed kilkoma dniami MZPN wydał komunikat, w którym poinformował, że sezon 2019/20 w niższych ligach zostaje uznany za zakończony. Związek zaznaczył jednak, że decyzja nie dotyczy barażu o awans do 3. ligi między zwycięzcami obu grup czwartego poziomu rozgrywkowego w Małopolsce – w tym przypadku między Unią Tarnów a rezerwami Cracovii. Na rozegranie dwumeczu między klubami MZPN zaproponował terminy 23 i 27 czerwca. Obie daty odpowiadają tarnowskim „Jaskółkom”, natomiast Cracovii II – nie, bowiem wtedy krakowski klub nie mógłby skorzystać z pomocy zawodników z pierwszej drużyny.

Sytuacja jest dość kuriozalna. Unia jest zdeterminowana, by zagrać w tym miesiącu, ponieważ 30 czerwca kilku piłkarzom kończą się umowy. Sezon 2020/21 rusza już w sierpniu, dlatego rozgrywanie barażu w lipcu byłoby czymś niespotykanym. W tym lub przyszłym tygodniu zostanie zwołane posiedzenie zarządu MZPN i wtedy poznamy ostateczną decyzję.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o