Bartosz Kapustka na testach medycznych w Legii Warszawa

0
185
fot. Mateusz Kostrzewa
REKLAMA

Bartosz Kapustka na testach medycznych w Legii Warszawa – poinformował dziś klub ze stolicy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to we wtorek tarnowianin podpisze kontrakt z aktualnym mistrzem Polski.

REKLAMA

– Bartosz Kapustka, 14-krotny reprezentant Polski i piłkarz byłego mistrza Anglii Leicester City, w poniedziałek i wtorek odbywa testy medyczne, po których podpisze kontrakt z Legią Warszawa – zakomunikował tuż przed godziną 17 stołeczny klub. Od samego rana Legia publikowała w mediach społecznościowych wszelakie materiały związane z transferem tarnowianina, a po południu oficjalnie potwierdziła, że wychowanek Tarnovii przebywa na testach medycznych w Warszawie.

O Kapustce było głośno cztery lata, kiedy to podczas EURO 2016 pokazał się z bardzo dobrej strony. Dziewiętnastoletniego wówczas piłkarza chwalił legendarny napastnik Gary Lineker, który napisał na Twitterze, że „w najbliższych latach będzie o Kapustce głośno”. Po udanym turnieju Polak przeszedł do ówczesnego mistrza Anglii, Leicester City, jednak w ciągu czterech lat rozegrał dla tego klubu tylko 3 spotkania. Był dwukrotnie wypożyczany – najpierw w sezonie 2017/18 do niemieckiego Freiburga, dla którego rozegrał 9 meczów, zdobywając jedną bramkę, a rok później do belgijskiego drugoligowca Oud-Heverlee Leuven, w barwach którego wystąpił w 21 spotkaniach i strzelił 3 gole. W marcu 2019 roku nabawił się kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry na długie miesiące. W ostatnim roku trenował z pierwszą drużyną Leicester, jednak trener „Lisów” Brendan Rodgers ani razu nie znalazł dla niego miejsca w kadrze meczowej, jasno dając do zrozumienia, że nie wiąże z nim przyszłości.

Kapustka to były piłkarz Cracovii. W Ekstraklasie zadebiutował w marcu 2014 roku w meczu przeciwko Widzewowi Łódź. Jego łączny bilans na polskich boiskach to 60 meczów i 6 goli. W 2015 roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” został wybrany „Odkryciem Roku”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o